Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy a nyelvtan és a helyesírás a legfontosabb és minden azon múlik?

Figyelt kérdés

Rengetegszer találkozom olyannal, hogy valaki feltesz egy kérdést és az emberek nem a kérdésre válaszolnak, nem tanácsot adnak vagy nem írják le a véleményüket, hanem elkezdik elemezgetni a kérdezőt, kijavítják a hibáit és sorra jönnek az olyan válaszok, hogy "inkább olvasgasd a nyelvtan könyvet", "te sem jártál be nyelvtan órákra", "inkább a tanuláson járjon az eszed" stb. Továbbtanulással kapcsolatos kérdéseknél is gyakran felmerül, hogy "te ilyen helyesírással tuti nem jártál egyetemre", "tuti nem vesznek fel egyetemre, még írni sem tudsz" stb.


Én is gáznak tartom mikor valaki tényleg nagy, súlyos hibákat követ el, bár talán nem is ez rá a jó kifejezés, hanem inkább egyszerűen csak nem értem és furcsának tartom, hogy x év alatt ezt nem tudta megjegyezni. Nem értem, hogy egyes emberek miért hiszik, hogy csak az lehet a helyes, ahogyan ők gondolják és nem tűnik fel nekik, hogy a többi 10 ember máshogyan írja le ugyanazt a szót... Ugyanakkor szerintem nagyon nagyon kevés olyan ember van, aki teljesen hibátlanul, helyesen tud írni, aki minden szabályt pontosan tud és be is tart. Sokszor tényleg nagyon apró, kis hibákba kötnek bele és szerintem amíg meg lehet érteni, amit ír, addig az nem olyan vészes. Én úgy gondolom, hogy például ez az "ékezettel-ékezet nélkül" dolog is hülyeség mert ékezet nélkül is meg lehet érteni, amit írnak és tény, hogy telefonon sokkal gyorsabb és egyszerűbb ékezet nélkül írni (ettől függetlenül én ékezettel szoktam írni, de nem zavar, ha más nem), valószínűleg, ha ugyanaz az ember egy hivatalos dokumentumot készít vagy kézzel ír, akkor ugyanúgy "normálisan" ír és odafigyel rá.


Valamint azt sem értem, hogy sokan ilyenkor miért jönnek az iskolával és a nyelvtan órákkal... Emlékszem, hogy gimnáziumban például max. akkor foglalkoztunk nyelvtani szabályokkal, helyesírással, ha túl sok időnk maradt az órából. Többségében elméletet, morfológiát, nyelvtörténetet, stilisztikát, műfaji sajátosságokat vettünk. Valamint általános iskolából is arra emlékszem, hogy szófajtant, mondattant tanultunk és mondatokat kellett elemezgetnünk. Szerintem az, hogy hogyan kell helyesen leírni a szavakat sokkal inkább az olvasás során rögzül és nem úgy, hogy leülsz, előveszed a nyelvtankönyvet és bemagolod a szabályokat.


2017. szept. 16. 11:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%

Mert aki még helyesen sem tud írni a saját nyelvén,arról én arra asszociálok rögtön,hogy igénytelen.

Nem az elütésekről beszélek,hanem pl.:lessz,mien,muszály és társai..

Azt sem szeretem,ha valaki nem tud helyesen beszélni.Tudhassa,nem-e lehetne-e,stb.

Ha magyarként nem tudsz magyarul beszélni,írni,akkor mire akarsz építeni?

2017. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden múlik rajta, de vannak olyan kérdezők akik konkrétan megerőszakolják a magyar nyelvet.


Mindenkinél megesik hogy 1-2 hibát ejt, vagy rosszul tud szavakat. De mikor valaki képtelen 2 mondatot (!) normálisan leírni az gáz. Vagy mikor harmadjára olvasom a kérdést, de még mindig nem értem mi a búbánatot is akarnak benne megkérdezni.


Volt olyan kérdező, aki annyira érthetetlenül írt, konkrétan mintha csak egymás után dobált volna véletlenszerűen szavakat.


Ráadásul a "telefonról írok" a leggyengébb kifogás. Egyrészt miért nincs idő az ékezetekre? Nem verseny hogy 5 vagy 6 perc alatt írod ki a kérdést. Másrészt manapság minden telefonon van valami értelmes billentyűzet ami javítja a hibákat, pótolja az ékezeteket.

2017. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert jobbnak tartja magát pedig ö is csak egy ember a helyesírási szabályokat is egy ember találta ki.Büszke arra hogy, betartja = birka :)
2017. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

Én is telefonról írok, mindig használok ékezetet, aki kérdést ír ki vegye a fáradtságot, hogy legalább ott ügyeljen a helyesírásra.

Amikor állást vállalsz, az interjún nem pizsamában, szanadidőruhában jelensz meg, ha bekívánod tölteni az állást.


Báe olykor fáraszto és akkor igy irok s tok neü érfekel, viszlát. Aloah, good bye

2017. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
33%

Személy szerint, én úgy gondolom ezt, hogy akik csak azért járnak erre az oldalra, hogy mások helyesírásába kössenek bele, egészségükre!!

Vannak olyan élettelen emberek itt, akik ettől úgy érzik, hogy ők most itt a "vagányak".

De ennél nagyobb boldogságuk az életben ne legyen.

Én 11 éven keresztül 5-ös voltam a magyar nyelv tantárgyból az iskolában. Semmit nem jelent! Ha sietek, és telefonról írok, velem is előfordul, hogy valamit helytelenül írok le, félre nyomom a betűket. Ez van. Ettől nem lesz egy ember sem kevesebb. De attól sem lesz több senki, ha kijavítja a másikat.

Szóval bekaphatja az összes okoskodó!!!

2017. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

„aki kérdést ír ki vegye a fáradtságot, hogy legalább ott ügyeljen a helyesírásra. „


nem akarok kötözködni, de mondjuk ez elég nagy öngól. ha már annyira érzékeny vagy a helyesírásra, akkor a fáradságot (=fáradozás) vedd, ne a fáradtságot, meg még van pár hibád. ezért írtam, h szinte mindig a frusztrált grammarnazik pampognak, ja állásinterjúra sem szabadidőruhában mennek emberek, ahogy itt rövidítő emberek valószínűleg normálisan írnak hivatalos emailt.

2017. szept. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!