Mi az oka annak, hogy a telihold valamennyire befolyásolhatja a viselkedésünket?
Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, hogy én pl nagyon érzékeny szoktam lenni olyankor és egész nap sírhatnékom van. Nektek nem szokott ilyen, vagy hasonló lenni teliholdkor?2017. szept. 7. 09:41
2/9 anonim válasza:
én feszültebb vagyok és nemtudok aludni
3/9 anonim válasza:
Nekem is alvásproblémám van 3-4 napig.
4/9 anonim válasza:
A pontos magyarázatot nem tudom, de valami olyasmi, hogy telihold idején feszültebb az idegrendszer, az ember éberebb, több stressz hormon termelődik. Ezt a jelenséget már a régi időben is megfigyelték, ilyenkor az állatok is nyugtalanabbak voltak. Statisztikákból kimutatható, hogy telihold idején több a gyilkosság, öngyilkosság, és egyéb erőszakos bűncselekmény.
5/9 anonim válasza:
nem tudom pontosan mi az oka de teliholdkor nem tudok jól aludni..most is hullafáradt vagyok..
6/9 A kérdező kommentje:
butaság, hogy a meleg miatt. lehet télen is telihold, akkor is hatással van legalább is rám... meg szerintem a nőkre jobban hatással van mint a férfiakra..
2017. szept. 7. 10:59
7/9 anonim válasza:
Fogalmam sincs, de nalunk az egesz csalad (meg a tavolabbi rokonsag is, ferfiak, nok is) csak forgolodnak olyankor egesz ejszakanap, meg mar elotte is neha 1-2 nappal. Egyikunk se tud aludni.
8/9 anonim válasza:
Tudjuk, hogy a Hold nélküli Földön egészen brutális állapotok uralkodnának: szélsőséges éghajlat, három órás nappalok, ezerötszáz napos évek, elenyésző szárazföldi élővilág. A Hold gravitációs hatása miatt jött létre ugyanis az árapály jelenség - a földfelszín felé mutató részei megemelkednek, az előtte és mögötte fekvő területek pedig lesüllyednek -, mellyel lelassult a Föld forgása, és lehetővé vált rajta az élet kialakulása. Ez a földmozgás a tengervizeknél a legszembetűnőbb, hiszen a folyékony testek alakja könnyebben változik.
Felmerül a kérdés: ha a Hold ilyen erőket tud megmozgatni bolygónk felszínén, mi akadálya, hogy a kb. 60-70%-ban vízből álló emberi szervezetre is hasonló befolyással legyen?
9/9 anonim válasza:
Teliholdkor a Föld kerül a Nap és a Hold közé. Bolygónkat ekkor két oldalról is erős gravitációs erő éri, és mivel a Hold felénk eső oldalát süti a Nap, a jelenség erős fénnyel is jár. Nem csoda, ha holdtöltekor megbolydul a világ. Bizonyos elméletek szerint az emberi szervezet feszültséggel, idegeskedéssel reagálhat erre a nyomásra, a fokozott vérérzékenység miatt állítólag a sebek is jobban vérezhetnek ilyenkor. Érzelmeink felerősödhetnek, a negatív gondolatok többszörösen törhetnek a felszínre. Jellemző lehet az alvászavar, a nyomott, depressziós közérzet, illetve bizonyos felmérések szerint teliholdkor megnőhet a bűnözések, közúti balesetek, gyilkosságok és öngyilkosságok száma is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!