Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért idegesít...

Magyarországon miért idegesít annyi embert, ha villantanak neki a belső sávban?

Figyelt kérdés

A belső sáv a "gyors" sáv,azoknak, akik sietnek, a külső pedig a "normál".


Én rendszeresen találkozom olyan esetekkel,hogy a belsőben tötymörögnek úgy,hogy mellettük a külső üres.

Ilyenkor szoktam nekik villantani egyet,de olyanok is vannak, akik ilyenkor rádudálnak.

Ezt sokan sérelmezni szokták.


Gyakran vezetek német autópályán, ott nem gyakori a villogtatás, de pont azért, mert mindenki tudja,hogy a belső sávban a "gyorsak" mennek, a külsőben meg a lassabbak.

Ott van egyfajta udvariasság, ha látja, hogy jössz mögötte gyorsan, akkor sávot vált, és nem kell lelassítanod.

Nálunk ez teljesen hiányzik.


2017. szept. 1. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Én csak előzéshez szoktam bemenni a belsőbe, de van néhány vadbarom, aki még akkor is rámvillant, mert hirtelen ott termett mögöttem. Nyilván nem láttam, hogy 200-zal jön. Mégis mire gondol olyankor, hova menjek, ha a külsőben éppen az az autó van, akit előzök? Na ilyenkor szépen nyugodtan fejezem be az előzést, hadd lassuljon még egy kicsit az isten barma, én meg csak röhögök magamban :)
2017. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

1. ezt a kérdést a közlekedés rovatba kell áthelyezni


2. lakott területen belül lehet menni a belső sávban, mivel 50-nél úgysem mehetsz (tábla esetén lehet 60-70 is)


3. én is belül megyek, ha le akarok kanyarodni, már jóval a kanyarodás előtt, hogy ne kelljen előtte kapkodni


4. de rendesen haladok, nem tartom fel a forgalmat

2017. szept. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6. jobbra tartási kötelezettség.

7. párhuzamos közlekedés szabályai.

8. mert a suttyó magyar nem ismeri a KRESZ-t.

2017. szept. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Belső sávot hiába tartod gyors sávnak... ha 50 km/h a megengedett sebesség nem mehetsz gyorsabban.....

És ha nem sorol át nem sorol át.... nem szeg szabályt veled ellentétben...

2017. szept. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyorsforgalmi utakról,autópályákról van szó.


A városi közlekedés egy másik történet.

2017. szept. 1. 17:22
 6/7 anonim válasza:

nos ez esetben azt tudom mondani, hogy, mint annyi másnak

magyarországon ennek sincs kialakult kultúrája, hagyománya


csakúgy, mint a demokráciának


diktátor kell a magyarnak

2017. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy gyors vagy lassu sav. A parhuzamos kozlekedes szabalyai ervenyesek, autopalyan szinten. A belso sav elozesre valo. Es ott is van jobbratartasi kotelezettseg. Amit mondjuk a totymorgok nem tartanak be.
2017. szept. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!