A tetoválásotokat, amit fiatal korban rakattatok magatokra, megbántátok, jelenlegi 30-as,40-es- 50-es korú emberek?
Én saját tervezésű tetoválást csináltattam. Nem bántam meg. Az hogy ez neked nem tetszik a te bajod, ne nézd, nekem sem tetszik a kopaszodás, sörhas, mégsem írok ilyen undorral emberekről, mint te...
"onnyadozó bőrű ötvenes nők már legszívesebben lekaparnák egyre gyászosabb, ráncosabb "pillangójukat" a combjukról?" Nem sértésből én sem, de aki ilyen gyűlölettel ír más emberekről az inkább szálljon magába.
32 vagyok, családanya, és nem, nem bántam meg. Egy magyar dalszöveg egy sora van rajtam, rengeteget jelent, olyan indíttatásból készült, amit nem lehet megbánni, nem egy kategória a lepkékkel, meg más aktuális divatirányzatokkal.
Azt nem értem, a tetkóelleneseknek miért nagy témájuk ez, illetve miért okoz örömöt (nem a kérdező esetében feltétlenül) az, ha valaki mégis megbánta és takarja? Ez segít felsőbbrendűnek lenni, vagy mi?
Érdemes azon elgondolkodni, hogy egy tetovált egy nem tetoválttól sose kérdezi, megbánta-e, hogy nem varratott, vagy nem kéri számon, miért nem.
Ez csak a másik irányba működik, és ennek megvan az oka. Ez kellene, hogy nagyobb talány legyen az ellenzők számára, ezen érdemes gondolkodni, nem azon, hogy az a vadidegen vajon bánja-e azt a virágot a combján.
Lehet hogy rosszul tettem fel a kérdést, mivel kétvéle nem-megbánás van:
Van az, aki úgymond szívből nem bánta meg a tetoválást, azaz, ha valami csoda fojtán, 50 éves korában eltűnne a testéről a huszonéves korban varratott mintázat, akkor elmenne a tetoválószalonba, és újra, ugyan azt a mintázatot ugyan oda ismét magára varratná. Na, ő tényleg nem bánta meg mind a mai napig, büszke is rá.
És van az a fajta ember, aki úgymond dacból nem bánta meg a tetoválást (ilyet amúgy ismertem személyesen), na ő, ha valami csoda folytán eltűnne a testéről a régen varratott minta, akkor bizony úgy is hagyná azt a testrészét, nem menne újból varratni, viszont leszedetést azért külön nem iktatna be. Ezen mindenki gondolkozzon el, nem kell rá válaszolni, csak jó, ha az ember belátja a jót, és a rosszat is egyaránt.
Tudtam amúgy, hogy nem mindenkinek fog tetszeni a kérdés, mert míg 20-30 éve az volt a felháborodást kiváltó ok, ha valaki varrat, ma viszont már azon háborodnak fel az emberek, ha valakinek nem tetszik a tetoválás, és hangot mer neki adni. De ettől függetlenül érdekelne az ilyen emberek gondolkodásmódja. Tehát, nagyszülő korba lépő tetovált emberek mondjuk hogyan fogják etéren nevelni az unokájukat? Bíztatni fogják e őket, hogy a tetoválás márpedig jó, vagy azt fogják mondani, hogy "unokám, jól gondold meg, ne a mama vagy a papa legyen előtted a jó példa, magad döntsd el"
Minderre csak azért vagyok kíváncsi, mert nekem teljesen szűrreális egy olyan nagyszülő-példa, akik buzdítják az unokájukat a varratásra. 20 éves vagyok amúgy, mielőtt házsártos vénembernek gondolnátok.
Nem háborodott fel senki, javasoltam egy ellenkező szempintot, amiből érdemes megvizsgálnod a kérdést.
A nagypapás dologhoz meg annyit: a tetováltak nem nagyon szokták biztatni az ellenkező tábort, hogy tetováltassanak (ellenben a nem varrottak a világ összes érvét felsorolják ellene). Egy nagyszülő, akinek van tetoválása, soha nem mondaná azt az unokájának, hogy tessék menni varratni, az a jellemző, hogy a szabad döntés hívei. Ha akarna, támogatnák, ha nem, akkor is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!