Milyen változást éreztél a kapcsolatodban házasság után?
Mennyi idő után, vagy mi volt az a pont, ami után össze akartál házasodni a pároddal?(+Te mennyi idős voltál akkor)
Saját és párod hozzáállásában vettél észre változást?
Az anyagiak megosztása tekintetében hogy jártatok el?
30-35 kozott voltunk mindketten mikor osszehazasodtunk, kb 5 ev egyutteles utan volt az eskuvo, elotte 1-1,5 evvrl eljegyzes. Nem siettete egyikunk sem, nem voltunk mar fiatalok, volt mindkettonknek korabban komoly tartos,kapcsolata, ezert nem ereztuk ugy, hogy 1-2 ev utan azonnal kell a papir.
Nem volt semmi valtozas a hazassagkotes kapcsan, sem elotte, sem utana.
Az anyagiakra vonatkozo kerdesed nem ertem. Kb hasonlo anyagi hatterrel es egzisztenciaval rendelkeztunk, nem kotottunk hazassagi szerzodest.
Mindketten dolgozunk, elotte is dolgoztunk, sajat bankszamlank van, oda kapjuk a fizetesunkent, de a megelhetessel, lakas es auto fenntartasaval kapcsolatos terheket kozosen alljuk. Nem garasoskodunk, vagy szamolunk el semmit tetelesen. Mindenki automatikusan kiveszi a reszet belole, egyikunk sem szeretne a masik nyakan eloskodni, vagy a masik nyakaba varrni az anyagi terheket. Tokmindegy kinek a szamlajan van a tobb penz, nalunk a penz kozos.
"Milyen változást éreztél a kapcsolatodban házasság után?" - Egész pontosan semmilyet, szerencsére.
"Mennyi idő után, vagy mi volt az a pont, ami után össze akartál házasodni a pároddal?(+Te mennyi idős voltál akkor)" - Soha nem éreztem késztetést a házasságra, nem akartam és nem is terveztem megházasodni. A (most-már) férjemnek viszont fontos volt, nekem pedig ő fontosabb volt, mint a házassággal kapcsolatos ellenérzéseim, ezért igent mondtam. 3 év után összeházasodtunk, 26 voltam, pár barát társaságában, lagzi és mindenféle felhajtás nélkül (ez nekem volt fontos :)).
"Saját és párod hozzáállásában vettél észre változást?" - egyikünk sem változott, miért kellett volna? Már korábban is együtt éltünk, nem vettünk zsákbamacskát.
Az anyagiak megosztása tekintetében hogy jártatok el? - Ez sem változott. Féligmeddig közös-külön kasszán vagyunk, a kiadásainkat felezzük, mindkettőnknek saját számlája van, amire érkezik a fizetés, ill. van egy közös megtakarítás számlánk, amire egyenlő arányban utalunk. Viszont nincs filléreskedés, épp az fizet, akinél van pénz, ha valamelyikünk kiesik a munkából vagy lényegetsen kevesebbet keres (betegség, tanulás, akármi miatt), akkor a másik vállalja a pluszköltségeket. Nálunk ez eddig is jól működött, egyszer sem vitáztunk 6 év alatt anyagiakról.
Durván két év együttlét és másfél évvel összeköltözés után jegyeztük el egymást. 27 éves voltam ekkor. Már előtte is beszélgettünk házasságról, először csak arról, hogy kinek milyen elképzelései vannak általánosan, utána már egymással kapcsolatban is. Nem volt olyan pont, hogy "na, akkor most már látom, hogy te leszel az, akivel leélném az életem", hanem csak azt éreztük az elejétől, hogy nem olyan ez a kapcsolat, mint a korábbiak voltak. Van benne valami plusz.
Anyagiakkal kapcsolatban már összeköltözéskor kialakult a stratégia.
Esküvő után nem változott semmi.
Amikor gyereket vállaltunk, akkor igen, sok minden változott. Sajnos nem éppen pozitív irányba.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!