Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valami értelme ráerőltetni...

Van valami értelme ráerőltetni a másikra az ünnepet?

Figyelt kérdés

Segítettem a szüleimnek az előkészületekben: bevásárlás, főzés-sütés, mosogatás

Segítettem öcsémnek locsolóverset tanulni

Segítettem a tojásfestésben is


Viszont 21 évesen már nem érdekel túlzottan a locsolás, ezért a nagy családi összejövetelre már nem mentem el. Egyszerűen nem szeretem a nagyképűséget, képmutatást, ami ilyenkor megy, meg a sok kisgyereket, akik vigyorogva tartják a markukat a locsolás után. Kisebb koromban én is szívesen mentem locsolni, most már nem érzem az egésznek a hangulatát.


Ehhez képest anyám már háromszor hívott, hogy mikor megyek már, menjek már át locsolni én is. Világosan megmondtam neki, hogy az ünnep ezen része engem nem érdekel, hagyjanak ki belőle, jól megvan mindenki nélkülem.


Miért kell értetlenkedniük mégis?


2017. ápr. 17. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Ha mást nem, a családtagokat illendőségből szokás meglocsolni, főleg, ha a családotokban egyébként is jellemző ez a locsolkodósdi.

Ha nem akarsz a családdal jópofizni, utána lelépsz, de ez az öt perc igazán nem sok. :)

2017. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Viszel ilyen priccelős akrámit, megrakod vízzel, főjsz kettőt puszi-puszi és le van tudva.

Én se szertem az ilyen ünnepi családi mizériát, kimentem köszöni meg beszélgetni 3 mondatot, mindenki boldog. Értem én, hogy dacból már csakazértse mész, hisz szerinted kivetted a részed belőle, ellenben egy pár perces ottléttel elérhetnéd, hogy leakadjanak rólad .

2017. ápr. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy 1-2 ott levő család mindent tudni akar mindenkiről, és szinte lehetetlen lekoptatni őket úgy, hogy ne akarjanak minimum 15-20 percig beszélgetni. Tudjátok, amolyan "minden lében kanál" család.
2017. ápr. 17. 13:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a Húsvét csak egy hosszú hétvége. A család vallásos része persze elvárja, hogy menjünk látogatóba. Mikor megnősültem a nejem családja nagy elvárásokat támasztott velem szemben. Egy darabig tűrtem. Ezért aztán 5 éve minden Húsvétkor és Pünkösdkor elmegyünk kirándulni. Így legalább mi (feleségem és a két gyerek) együtt vagyunk. Ennek köszönhetően úgy érzem sokkal harmonikusabb lett a család.

A rokonok között megy a puffogás, de azóta a feleségem nővére is inkább a kirándulós ünnepet választja.

2017. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se szeretem ezt az ünnepet, de szerencsére nem is nagyon erőltetik hogy mindenkihez menjünk. Szomszéd rokonokat meglocsolom aztán futok haza gyorsan megvan szerencsére. Bár én nem bánnám ha őket se kellene mert nem élvezem a bájcsevegést.
2017. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs értelme. A gond az, hogy rengeteg ember buta és nem fogja fel, amit nem szeretne.
2017. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rettentő bunkó dolog ez a ráerőltetés. Semmi közük hozzá, hogy te húsvétozol vagy sem. Majd ha húsvétozni fogsz, akkor átmész locsolkodni és kész. A többihez nincs közük. Én azt javaslom, hogy ne akarj megfelelni nekik, csináld azt amit te szeretnél. Ilyen alapon te is hívogathatnád őket, hogy mikor hagyják már abba a húsvétozást, hiszen te nem is húsvétozol. Akkor ők se húsvétozzanak. Ennek pont ugyanannyi értelme lenne, mint amit ők csinálnak. Például mi a párommal ma kerítést festettünk, marhára nem mentünk sehova. Ennek valahogy több értelmét láttuk ha már egyszer van egy szabadnapunk.


28/F

2017. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Nekem az összes ünnep a "kötelezőség" miatt lett utálatos. Találkozni, jópofizni olyan embereknek akiket évente egyszer látok.


Főleg most, hogy dolgozom, sokszor még hétvégén is, sokkal jobban értékelem az ilyen hosszabb szabadnapokat és csak magamra akarom "pazarolni".

2017. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!