Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet a baj velem?

Susan98 kérdése:

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves lány vagyok, a gimnázium padját koptatom. Azt vettem észre, hogy egyre boldogtalanabb vagyok. Sok dolog van, ami nincs rendben, de úgy érzem, hogy ennél azért jobban kéne lennem. Mindig látom a legjobb barátnőmön, osztálytársaimon, hogy mennyire tudnak örülni az élet apró dolgainak, de engem nem érintenek meg. Például ha elmarad az utolsó órám és mindenki éljenzik, hogy mehetünk haza, hiába akarom én is ezt, csak puszta elégedettséget érzek, hogy nem kell sokáig ott maradnom. Másik példa: ha van valami, amit már régóta szeretnék és megkapom, nem érzem különösebben, hogy boldog vagyok tőle, de még csak fel sem vidít. Tudom, hogy ezek nem olyan dolgok, ami az ember boldogságát adják, de az apró örömök mégiscsak elengedhetetlenek.

Sokszor hallom, hogy a tinik általában depressziósak a semmi miatt és hogy ez hamar elmúlik, de nálam csak egyre rosszabb és rosszabb. Ha valaki megkérdezi, hogy mi az, aminek örülök az életemben, akkor csak annyit mondhatok, hogy viszonylag jó anyagi körülmények között nevelnek és hogy van egy nagyon jó barátnőm (bár már vele sem szoktam olyan jól érezni magam, mint korábban)...

Mi lehet a probléma? Miért vagyok mindig elégedetlen és szomorú? Mit tehetek ez ellen?



2017. márc. 11. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:

változol.

szuleid rendesek veled?

2017. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Firedoom ***** válasza:
Nem lehet, hogy egyszeruen csak valami ujra lenne szukseged? Ha az apro oromok nem viditanak akkor probalkozz es egyszer megtalalod azt ami boldogga tesz. Akkor lenne a legjobb ha magaddal vinned a barataid is es kozosen csinalnatok valamit.
2017. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyum imádom, apuval nem beszélek (velünk lakik). Tanulás miatt nincs időm, energiám programokat szervezni, csak olvasni/gépezni :/
2017. márc. 11. 15:52
 4/5 Firedoom ***** válasza:
Na ez ismeros. Amikor hivnak en is nehezen kelek fel neha, de ha sikerult elkuzdenem magam valahova onnan mar jo buli. De ja, a suli az mindenkit lefaraszt ezt elso kezbol tapasztalom, de szerintem pont ezert kell kiruccanni neha. Es ha szeted a fantasyt is akkor olvasgass Ofelsege sarkany. Igen jo konyv!
2017. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv.

Ha még aktuális a kérdés, akkor keress magadnak valami hobbit. Én például sok történelmi témájú könyvet, cikket olvasok. Ha ajánlhatok neked egy élménydúsabb hobbit, akkor kezdj el túrázni. A friss levegő segít és akkor igazán megismerheti magát az ember.

És lehet, hogy a te problémád, hogy már beleuntál az iskolába, mivel eléggé sok időt elvesz az életből az, hogy olyan dolgokat kell megtanulnia az embernek, amit nem tud hasznosítani, már aki.

2017. júl. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!