Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok köszönni a...

Ti szoktatok köszönni a boltba az eladónak?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 13:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
95%
#20-as: BÁRMELYIK illemtankönyvet megnézed, láthatod, hogy helyiségbe belépve ILLIK köszönni. Üzletben is! Az tény, hogy a bolti személyzetnek illik kezdeményezni a köszönést, amikor a vásárló belép, valóban udvarias, jólnevelt ember viszont nem vár arra, hogy "megelőzzék" az üdvözlésben (és nem kényszeríti ki a visszaköszönést sem.:-)) Attól, hogy a személyzet nem ismeri/alkalmazza megfelelően az illemszabályokat, esetleg elfoglalt, és nem veszi észre azonnal a belépőt, te még ugyanolyan tajparaszt maradsz, ha nem köszönsz. Dolgozd fel, bakker.:-)
2016. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

21: Nyilvánvalóan nincs igazad. A prolifaktor ITT még igazat is fog adni neked, így még igazolva is láthatod a téveszméidet. Nekem ettől nem rosszabb, nem jobb.


Szívesen.

2016. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

21: [link]


Gy.k: NEM azt írtam, hogy én nem köszönök, te szerencsétlen, hanem azt, hogy nekik kell ELŐRE köszönni.


Na, ennyit erről.

2016. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%
20. Szóval nem érted a beképzeltséged okát, annyit segítek nem az, hogy nekik illik előbb köszönni.
2016. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
94%

#21-22:

"VISSZAköszönni természetesen. A személyzet dolga, hogy a vásárlót előre köszöntse, amit a vendég fogad."


Ebből egyértelműen következik, hogy megvárod, amíg neked előre köszönnek. Linkeld be, hogy "természetesen" miért nincs igazam abban, amit a #20-as válaszban írtam.:-) Mint intelligens és udvarias ember (aki még egy hozzád hasonló tajparaszttal is az), segítek, és belinkelem, mi támasztja alá az érvelésemet:

"A belépés során, ha egy konkrét üzletbe lépünk be, és nem egy bevásárlóközpont bejáratán, illik köszönnöd. A köszönést azonban az ott lévő eladók kezdeményezzék. Az is előfordulhat, hogy a vevőtérben sok vásárló van, és nem észlelik az új vásárló érkezését. Ilyenkor a vevő köszön, és ha nem viszonozzák, akkor sem ismétli meg a köszönést hangosabban. Nem illik kikényszerítened a visszaköszönést. "

Forrás: [link]


"Ismerőseinken kívül illik köszönnünk idegenek közé lépve is pl. liftben, kisebb üzletben, patikában stb."

Forrás: [link]


Szívesen.:-)

2016. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%

Öööööö ... nem vitatkozom veled, te suttyó. Aki tajparasztozik ÉS mellé funkcionális analfabéta, azzal nincs miről.


És ismét: [link]


Befejeztem.

2016. dec. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Maradjunk annyiban, hogy el se kezdted.:D Érvet nem láttam tőled, mert nincs, ez pedig így nem volt vita. Csak helyretettelek, te meg besértődtél, mint egy pisis óvodás.


Béke veled.:-)

2016. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyugdíjazásomig kereskedelemben dolgoztam, két szakmunkásvizsgám és érettségim van. SOHA és SEHOL nem volt követelmény, hogy nekem, mint bolti dolgozónak ELŐRE kellett volna köszönnöm!

Mindig a bejövő köszön először! Engem így neveltek a szüleim, illemtankönyvet is olvastam, sőt vizsgáztam is belőle (tétel volt a szakmunkás-vizsgán).

2016. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

[link]


:-)

2016. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az előző miért beszél olaszul?
2016. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!