Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a különbség a "cigánybűnözé...

Mi a különbség a "cigánybűnözés" és a "férfierőszak" kifejezések között?

Figyelt kérdés

Mert érdekes módon egyesek szerint az első kifejezés rasszista és nem szabad használni, a másikat viszont ők is nagyon gyakran használják.

Pedig ugyanaz a kettő, nem? Az első tag egy társadalmi csoport, a második pedig egy negatív cselekvés.



2016. okt. 22. 18:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé érdekes, hogy miért tenné, de ne verjen meg MMA-s nő éhező férfit.


Itt pont az van, hogy ez egy annyira életszerűtlen példa. Nem is kell egy férfinak gyúrni járni, alapból erősebb egy átlagos nőnél.


Az a baj, hogy alapból nem mondtad el, mi a férfierőszak. Én csak tippeltem, azt mondtam el, mi jut eszembe róla.


Ha én a színesfémlopás vagy a családon belüli erőszak ellen harcolok, akkor az elkövető léte mindegy. Lehet akár egy fiatal srác, aki az idős szüleit veri. Itt maga az ügy érdekel.


Ha meg a cigánybűnözés vagy a férfierőszak ellen tüntetek, akkor nem maga a bűncselekmény érdekel, hanem annak az a szelete, amit egy csoport elkövet.

2016. okt. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Most ne átlagos nőről és átlagos férfiről beszéljünk, hanem átlagnál erősebb nőről és átlagnál gyengébb férfiról. Miért verné meg az erős nő a gyenge férfit? Ugyanazért, amiért egyes férfiak megvernek egyes nőket.



"Ha meg a cigánybűnözés vagy a férfierőszak ellen tüntetek, akkor nem maga a bűncselekmény érdekel, hanem annak az a szelete, amit egy csoport elkövet."


De ennek mi az oka, ezt szeretném megérteni. Csak senki nem tud normális magyarázatot adni rá. Miért tüntet valaki egy bűncselekménynek csak egy szelete ellen, ahelyett, hogy az egész bűncselekmény ellen büntetne? Miért kell lebontani a családon belüli erőszakot vagy a színesfémlopást aszerint, hogy ki követi el? Teljesen mindegy, hogy ki követi el, akárki teszi, rossz dolog, és tenni kell ellene.

2016. okt. 23. 20:13
 23/23 anonim ***** válasza:

Válaszoltam arra, az első mondatom. De mondom, átlagban nem ez történik.


Az, hogy ki mi ellen harcol, már egyéni beállítottság. Amíg valaki valami rossz ellen harcol, addig nincs vele baj.


És lehet empátia is. Bántalmazott férfiak nem tudom, min mennek át. Tessék beszélni róla, és ne csak dühösen, utálkozva a másik felé.


Bántalmazott nőket talán meg tudom érteni, de leginkább olyan gyerekekért harcolnék, akik kiskorukban tanúi voltak családon belüli erőszaknak. Mert én is ez vagyok.


Ez ugyanolyan, mint amikor valaki elveszíti rokonát mellrákban, és utána a mellrák elleni harcnak szenteli az életét. Pedig a többi rák is halálos.

2016. okt. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!