Mi a különbség a "cigánybűnözés" és a "férfierőszak" kifejezések között?
Mert érdekes módon egyesek szerint az első kifejezés rasszista és nem szabad használni, a másikat viszont ők is nagyon gyakran használják.
Pedig ugyanaz a kettő, nem? Az első tag egy társadalmi csoport, a második pedig egy negatív cselekvés.
A magam részéről egyiket sem szeretem. A bűnözés az bűnözés, ha cigány, ha viking, ha innuit követi el, akkor is, az erőszak meg erőszak, férfitől is, nőtől is.
A férfierőszak azért egy icipicit értelmezhetőbb, mivel a férfiaknak általában nagyobb a fizikai ereje, így könnyebben elképzelhető, hogy erőfölényt alkalmaznak egy gyengébbel, nővel gyerekkel szemben, kompenzálásként viszont a nők egész jók a verbális erőszak műfajában.
" ...így könnyebben elképzelhető,..."
A cigányokról meg könnyebben elképzelhető, hogy bűncselekményt követnek el. Illetve elképzelni sem kell, a számok és a statisztikák magukért beszélnek.
Nyilván nem minden cigány bűnöző, de ha egy népcsoport látványosan kiemelkedik bűnözésben a közegéből akkor joggal beszélhetünk cigányok esetében cigánybűnözésről.
A cigányokról elképzelhető, hogy bűnözést követnek el, mert ez van a köztudatban. Vagy igaz, vagy nem. Ettől függetlenül nincs "cigánybűnözés", csak bűnözés van. A "cigánybűnözés" szó nekem valami olyasmit jelent, hogy semmilyen más népcsoport nem követi el, csupán a cigányok. Ilyen nincs. Szélhámosságot, zseblopást, betöréses lopást, rablást bármely népcsoport elkövethet.
Férfi erőszak sincs, csak erőszak van. Árnyalatnyi különbség, hogy ha azt hallom (hallanám, mert nem szoktam találkozni ezzel a kifejezéssel), hogy "férfierőszak", akkor arra gondolnék, hogy a testi, fizikai erejével él vissza valaki, míg ha "női erőszak"-ról hallanék, akkor egy érzelmileg terrorizáló, verbálisan bántalmazó kapcsolatra gondolok. Természetesen mindkét utóbbi eset csak sztereotípia a részemről, mert ugye vannak fizikailag bántalmazó nők, és lelki terrort alkalmazó férfiak is.
Nem tudom, a férfierőszak mit takar, de nekem a családon belüli erőszak ugrott be, esetleg a nemi erőszak.
Mondjuk ha választani kéne, inkább egy nő mondjon rám csúnya szavakat, mint egy férfi üssön. Elsőtől nem félek, nekem nem számít erőszaknak, mert visszaszólok, férfit nem tudok lefogni.
# 1: [link]
Pl. tőlük kérdezd meg, ők gyakran használják ezt a kifejezést.
# 2: Én se szeretem egyiket se. És ha nagyobb a fizikai ereje? Akkor már lehet "férfierőszakozni"?
# 3: Igen, nagyobb arányban követnek el bűncselekményt, ennek ellenére én nem használnám ezt a kifejezést. De oké, megértem, ha valaki használja az egyiket (cigánybűnözés és férfierőszak közül), de akkor a másik ellen ne tiltakozzon, mert k.rvára ugyanaz a helyzet áll fenn a két esetben, pont ugyanannyira rasszista a kettő.
# 4: Nem, nincs különbség, te is bevallod, hogy a testi erőszak egyenlő férfi erőszak egy sztereotípia a részedről, pont ugyanez a cigánybűnözés is.
# 5: Családon belüli erőszakot mindkét nem képviselői elkövethetnek, akkor miért kell férfierőszaknak nevezni? Sőt, ritkább ugyan, de fizikai erőszakot és nemi erőszakot elkövető nő is létezik.
Nem azt mondtam, hogy annak nevezik, NEKEM ez ugrott be.
De a cigánybűnözést is azért használják, mert gyakoribb.
Családon belüli erőszaknál is gyakoribb a férfi elkövető.
# 4
Rosszul értelmezed. Eleve ne állj hozzá ilyen naivan, hogy vagy igaz vagy nem. Igaz, pont.
Próbálhatjuk szebben csomagolni az ügyet, és simán bűnözésről beszélni, de az egyet jelent azzal, hogy nem foglalkozunk kellő súllyal a problémával. Már pedig a cigánybűnözés egy komoly probléma.
Ha a cigányok átlagban ugyanannyit bűnöznének mint az itt élő magyarok, nyugat-európaiak, távol-keletiek akkor senki nem beszélne cigánybűnözésről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!