Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az úgy rendben van, hogy a...

Az úgy rendben van, hogy a neten a cikk címe szerint valakit meglincseltek, s a cikket olvasva a végén az található (tartalma szerint) : csoda, hogy a bántalmazott túlélte az emberek haragját?

Figyelt kérdés
Valamit csinálni kelle már a média-törvénnyel (is) - mert egyszerűen undorító, hogy mennyire "szabadosan" használják a média emberei a szavakat. Ők törvényen kívüliek - és hazudhatnak kedvükre?
2016. máj. 21. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

[link]

Öngól.

2016. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Igen, rendben.


Szerinted mit jelent a lincselés?

2016. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 -kinek szántad a kérdést? Ha nekem (kérdezőnek), akkor a válaszom: Eleddig a lincselés szót kizárólag olyan esetben használták (használta a média), amikor a tömeg általi bántalmazás halállal végződött (lényegében erre ment ki a bántalmazás - sok esetben a végén fel is akasztották, vagy olyan konkrét sérüléseket okoztak direkt, ami az élettel összeegyeztethetetlen). Arról van tudomásom, hogy a szó eredetileg csak bántalmazásról szólt - de szerintem sokat számít a szokásjog, vagyis a köztudatban a lincselés az lényegében valaki halálát jelenti.

Konkrét esettől eltekintve is fenntartom a véleményem a média bicskanyitogató "szabadosságáról". Amit feltehetőleg lehetővé tesz a jog (ez pedig a jogot minősíti). Mert pl. a legritkábban sem lehet hallani olyanról, hogy az emberek szándékos megtévesztéséért valakit (újságírót - nyomtatott, v. elektronikus) elmarasztaltak volna a hazudásáért -nevezzük nevén.

2016. máj. 21. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem csak halállal végződő esetben használják a lincselés szót, egyébként, ha azt is tennék, az csak "szokásjog" lenne, nem módosítaná a szó eredeti jelentését, nem számítana hazugságnak.


És nem a médiában a legnagyobb baj a hazudozás... Plána, hogy mindenkinek joga van azt nézni/olvasni/hallgatni, és elhinni is, amit akar.

2016. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én eddig nem hallottam a "lincselés" szót olyan esetre, amikor az áldozat életben maradt... lehet, hogy valamikor régen jelentett sima verést is, de a szavaknak nincs kőbe vésve, hogy "ez az eredeti jelentése és kész", ezek változnak az idők során.

Engem is szoktak idegesíteni az ilyenek, pl. amikor olvastam, hogy valakit "kiraboltak a metrón", aztán kiderült, hogy csak kilopták a zsebéből a tárcáját, vagy amikor azon lelkendeztek, hogy mekkora hős az, aki megmentett egy gyereket a katasztrófától, aztán kiderült, hogy a "katasztrófa" az volt, hogy a gyerek majdnem bepisilt, ő meg kivitte a mosdóba. Van pár újság meg weboldal, amit nem kell olvasni és kész, az ember egy idő után megtanulja, melyikek ezek.

2016. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#1 és #4 hozzászólónak : Kíváncsi lennék, számodra mennyire elfogadható az a mód (is), amikor a címben állítanak valamit (kijelentő mód - tényközlés) - aztán a cikkre kattintás után, a cikkben már feltételes módban találod ugyanazt. Ez majdnem ugyanaz, mintha nem mondtak volna semmit. De, mindenképpen át vagy verve, egy hazug állításba futottál bele. Sajnos, ez (is) manapság mindennapi gyakorlat. Én is úgy vagyok már (valamennyire), hogy - néha erőt veszek magamon, és nem kattintok bizonyos helyekre, mert hiteltelenek.
2016. máj. 21. 15:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!