Milyen trükkök cselek vannak mostanában amelyekkel átverik a gyanútlan embereket? Cégek, fosztogatók stb módszerei is érdekelnek .
Ugyan ez már egy ezeréves trükk, de mivel itt a gyakorin rendszeresen rákérdeznek, érdemes megemlíteni a "nigériai csalást". A neve onnan ered, hogy régebben általában nigériai személyekre hivatkoztak a csalók. Manapság is van így, de nem feltétlen. Az ősi időkben úgy működött a dolog, hogy kaptál egy e-mailt: egy bizonyos elhunyt milliomos téged választott ki örököséül. Természetesen semmi közötök egymáshoz, soha nem is hallottál róla, de te kapod a hatalmas vagyont. DE kezelési költdégek vannak, szóval először ezt neked ki kell fizetni. Ez a hatalmas leendő vagyonodhoz képest egy semmiség, de a jelenlegi vagyonodhoz képest jelentős lehet. Persze nyugodtan kifizetheted, mert utána Meseország. Szóval kifizeted a kezelési költséget és így búcsút mondhatsz a pénzednek és a képzeletbeli vagyonodnak is. Többé nem hallasz felőlük.
Manapság is előfordul, hogy e-mailben zajlik hasonlóképpen a csalás, de jelenleg az a leggyakoribb, hogy egy messze élő külföldi pont a te netre felrakott árúdat szeretné megvásárolni. Már ki is fizetett mindent, de egy hamis Paypal levél szerint az összeget csak akkor kapod meg, ha a szállítási költséget vagy egyéb "apróságot" Western Unionon keresztül (mert így nem lehet utolérni a csalót) kifizetsz. Persze ne aggódj, hiszen a sokszorosát kapod vissza. Kifizeted és többé nem hallasz felőlük, annyi a pénzednek. Ha a tárgyat már postáztad, akkor az is oda van ingyér (illetve te fizettél nekik).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!