Szerintetek miért van az, hogy az elhízottság társadalmilag jobban elfogadott, mint a dohányzás, holott köztudott, hogy az elhízás is súlyos következményekkel, akár halállal is járhat?
1. Az elhízott ember nincs mások terhére. A dohányos igen. Annak is be kell szívnia a füstöt aki nem akarja.
2. Az elhízott ember nem feltétlenül tehet róla, hogy elhízott. Lehet kevesebbet eszik és többet sportol mint egy sovány ember.
Mert a dohányzás káros a többi emberre nézve az elhízottság maximum esztétikailag káros. Én genetikailag vékony vagyok, de lejárok edzeni, hogy átlag feletti testalkattal rendelkezzek egyszer. És igen az elhízott ember véleményem szerint egy kicsit magának IS köszönheti a túlsúlyt. Bár engem az érdekel, hogy meg legyek elégedve magammal, ami bőven az átlag feletti kategóriába sorolható. :D 22/f
Jut eszembe pont tegnap vettem észre, amikor levettem a pólómat, hogy megint cigi szagú (mivel nem dohányzom a minimális cigi szagot is megérzem). És beugrott, hogy a zebránál várva a mellettem lévő sz@.házi cigizett és a szél rám fújta a szagot, és mivel a kabátom nem volt becipzározva a kötött pulcsin keresztül a pólóm beszívhatta azt a minimális bűzt. Hát bas..átok meg!
Nem mondanám, hogy az elhízás jobban elfogadott.
Egy mérsékelten dohányzó, jó kiállású férfi jellemzően nőknek is vonzóbb, munka terén is jobban érvényesül, mint egy nem dohányzó, de elhízott férfi.
1. A kövéreket nem illik macerálni, mert egyáltalán nem biztos hogy a mértéktelen zabálástól olyan amilyen. Pajzsmirigy, hormonbajok miatt, de lehetne még sorolni.(Sok cukorbeteg is felesleggel küzd, ami pedig sűrűn előforduló betegség.)
No meg aztán, attól, hogy melléd áll egy kövér ember, te kövérebb leszel? Naugye.
Ellentétben a melletted füstölgő gyárkéménylénnyel, aki akarva-akaratlanul de rád is fújja a füstöt, tehát károsíthat más bagószenvedélye olyan embert is, aki nem kíván élni e "lehetőséggel"
(mindegy hogy aktív, vagy passzív dohányosról van szó, a hatás egy és ugyanaz) .
Pont ezen gondolkoztam, csak más szemszögből.
Ha van egy dohányos, akkor arra gondolsz, hogy "fúj, de büdös, én is az leszek, rám fújja, köhögök, stb."
Ha egy kövér embert látsz, gondolhatod azt, hogy "fúj, ez nekem nem tetszik".
Szerintem ebben van némi képmutatás, mert a kövérnek azt mondod, hogy egészségtelen a kövérség. Ami igaz, de volt olyan valaha valakivel, hogy látott egy kövér embert az utcán, és utána napokig rosszul érezte magát, hogy az az ember mennyit árt az egészségének? Nem. Tehát a "nekem nem tetszik, hogy kövér vagy" helyett azt mondják, "ha nem fogysz le, meg is halhatsz". Ami, mondom, igaz, de egy aggódó édesanyától hitelesebb, mint egy fintorgó idegentől az utcán.
Dohányzásnál ritka az, hogy azért kerüld a dohányost, mert neked fáj, hogy tüdőrákot kap, ott is a magad érdekeit nézed.
Egyetértek az egyik előzővel, egy férfi is simán a dohányost választaná a kövér helyett.
Mert a dohányzást inkább tulajdonítják a dohányos részére, mint a kövérséget a kövér ember részére. Pedig az esetek többségében semmi különbség nincs.
Sokan írják, hogy a kövér ember nem árt másnak. Elárulom: De. Megdöbbennétek, hogy az adókból mennyi pénz megy el a túlsúly miatti orvosi kezelésekre. Továbbá a túlsúlyosok igen nagy része a saját gyermekét is azzal a szemlélettel fogja nevelni, ami a sajátja és tönkre vágja a gyereke életét.
A túlsúlyosoknak pedig még 10%-uk SE hormonális vagy egyéb orvosi probléma miatt túlsúlyos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!