Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez genetika vagy rá kell...

Ez genetika vagy rá kell születni?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam hogy valakinek egyből jön minden úgy hogy alig vagy nem is szenved meg érte.. csak úgy minden az útjába áll, meg kezére áll, míg valaki meg megszenved ugyanazért többször is hogy sikerüljön, vagy egyáltalán rájöjjön.

persze nem vagyunk egyformák, bevallom én se vagyok átlagos képességű sajnos, kicsit nehezebben megy meg ment a tanulás, meg lassabb vagyok, Most ebből nekem mi hasznom származik ? Az embereknek meg számít a gyorsaság a talpraesettség. Az is elég szánalmas hogy az emberek elvárják hogy mindenki ugyanúgy tudjon. ha valaki nem olyan, abba még jol bele is "rúgnak.


2015. okt. 14. 10:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyenek a körülményeid, segítenek-e a szüleid, stb.

Amit tehetsz, hogy utánanézel képesség fejlesztéseknek, pszichológiának, családállításnak, mert nagyon sokszor csupán érzelmi blokkok okozzák ezeket a dolgokat és nem feltétlenül valami születési rendellenesség. (Nekem pl. kiskoromtól sulykolták a "lassú vagy"-ot, mivel anyám tényleg villámgyors volt. Azóta rájöttem: nagyon sok dologban igenis gyors tudok vagyok, csak elhitettek velem valamit ami akkor és ott gyerekkoromban lehet, hogy igaz volt.)

Nézd meg Carol Dweck előadását. Nekem nagyon nagy erőt adott. [link]

2015. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ez tényleg nagyon érdekes, bár olyan hihetetlennek tudnak tünni az ilyen dolgok. Köszönöm a hasznos válaszokat!
2015. okt. 14. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!