Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez az álom mire utalhat? Ti...

Ez az álom mire utalhat? Ti már álmodtatok ilyesmi?

Figyelt kérdés

Amikor hajnalban felébredek és visszaalszok még általában akkor, szokott lenni néha valami furcsa álmom. Azt álmodom, hogy felébredtem, és bár a körülmények ugyanazok nagyjából vagy csak kis különbséggel, mint a valóságban lenne (szóval sötét van még kint, nyugalom van), viszont az időpont teljesen más, pl. 6kor azt álmodom hogy már 10 óra van. És 10 órakor van sötétség és csend. Ez az álom nekem ijesztő tud lenni, mert mitől lehetne pl. 10 órakor még sötétség kint, meg ilyen furcsa körülmények körülöttem.

Miért álmodhatok néha ilyesmit, amikor még csak időre se kell kelnem, hanem amikor akarok?

Ti álmodtatok már ilyent?


2015. okt. 13. 19:54
 1/1 anonim ***** válasza:
A legtöbb álomnak megvannak a racionális magyarázatai, de az ehhez hasonlóaknál inkább spirituális és/vagy filozófiai megfejtéseket érdemes keresni. Nagyon valószínű, hogy álmodban egy korábbi életedre emlékszel vissza, amikor is egy olyan világban éltél, ahol máshogyan működött az időérzékelés. Máshogy mozogtak az égitestek, máshogyan váktakoztak a napszakok stb. Valószínűleg ott ebben az időpontban keltél vagy feküdtél rendszeresen. Én is szoktam hasonlót álmodni. Van pl. Budapesten egy környék, ahol csak eljárok, de sohasem laktam ott. Mégis tudom, hogy valamikor azon a környéken laktam, még konkrétan a házra is emlékszem, ami most valaki más idegen embernek a háza. Azt is tudom, hogy abban a világban nem volt soha sem nyár, sem ősz, sem tél, hanem csak egy évszak volt, a tavasz. Azon kívül nem voltak autók egyáltalán, mindenki kerékpárral, villamossal vagy vonattal járt mindenhová. Az teherforgalmat is ezekkel a járművekkel bonyolították. Rendszeresen álmodtam erről egy időben, aztán magától elmúlt. Az is lehet, hogy asztrálutazásban van részed ilyenkor, amikor a lelked kiválik a testedből és más világokban kalandozik. Ilyenkor egy ezüstkötél köt össze a testeddel ami végtelenül hosszú és rugalmas, de ha mégis elszakadna, akkor bele is lehet halni az asztrálutazásba mert nem tudsz visszatérni. Állítólag vannak akik ezt tudatosan is tudják csinálni. A szervezetben jelenlévő nagy mennyiségű inzulin némelyek szerint úgymond "kilökheti" a testből a lelket asztrálutazásra. A glükóz hatására viszont hirtelen visszatérés következhet be. Inzulinsokk elnevezéssel még a XX. század végén is kísérleteztek vele egyes elmegyógyintézetekben. Ja, meg kezdődő skizofréniára is utalhat, szóval bármi lehet, nem lehet tudni. Ne tulajdoníts ennek az álomnak túlságosan nagy jelentőséget, majd elmúlik magától...
2015. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!