Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyek a Büfé szakok az...

Melyek a Büfé szakok az egyetemeken / főiskolákon?

Figyelt kérdés

A gazdaság es managment az lenne?

Büfé szakos diplomával nehezebb elhelyezkedni?


2015. okt. 9. 21:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy majdnem. Amúgy a lényeg az, hogy MSc-vel sokkal jobbak lesznek az esélyeid. Persze BSc szakoknál is megesik, hogy nehéz maga a szak ,de mégsem egyszerű vele elhelyezkedni.
2015. okt. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

ez kicsit off lesz, de ismerek egy nemet csajt akit (kulfoldon vagyunk) az FBI megkert, hogy forditson, mert neki a legmagasabb vegzettsege volt vmi egyetemrol


nem akarmelyik nemetet aki jol beszel angolul kertek meg a tobb100 jelentkezobol, hanen ot, mert o papirral tudta igazolni hogy ert ahhoz, amit csinal...


sose lehet tudni hogy a vilagnak mire lesz szuksege amiben te nagy koponya vagy, meg akkor is ha az bufes ;)

2015. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11-es, a Bsc az alapszak. Az Msc mesterszak. A mesterszakot csak ugy tudod elvegezni, ha elotte meg van az alapszak. Nem valogathatsz, hogy erettsegi utan csak Msc-t csinalsz.
2015. okt. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
17%

"Egyik ismerősöm ilyen gazdálkodás és management BSc-t végzett, és kb. 2 év keresés után tudott nagy nehezen elhelyezkedni."


És hol végezte el? Én is gazdmen szakon végeztem a BME-n, néhány ismerősöm a BCE-n és a BGF-en, és kb mindannyian el tudtunk vele helyezkedni fél éven belül.

2015. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Eleve, mi az a megfoaglmazás, hogy "büfé szak"? Pár hülye kitalálta, és azóta mindenre ezt használják, ami nem mérnöki vagy orvosi. Tény, hogy ilyen hittan meg etika végzettséggel nem nagyon fogsz munkát találni, de már egy nyelvszakot nem könnyű elvégezni, sőt. Én orientalisztikát tanulok (keleti nyelvek és kultúrák, japán), és azért megnézném azoakt a nagyokosakat, akik szerint ez "büfé", hogy mennyire menne nekik, ráadásul nincs sok magyar ember, aki legalább felsőfokon beszélne legalább három nyelven.. szóval vissza lehetne venni az arcokból. Három testvérem BME mérnökit végzett, láttam hogy vért izzadtak de meglett mindnek, mégsem szapulják a bölcsészeket vagy turizmusosokat, mert mondjuk vannak olyan intelligensek. :)
2015. okt. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Aki a "keleti nyelvek és kultúrák"-at írta, az eszénél van?


Én ilyen szakon végeztem. A szaktársaim többsége most vagy Japánban él, vagy magyarországon olyan pozíciókban, hogy csak álmodni mersz róla (nagykövetség, japán cégeknél fordítótolmács többszázezres nettóval, stb.).


Imádom, amikor úgy kategorizálnak az emberek, hogy fogalmuk sincs róla...


Egyébként nem csak a diploma számít az elhelyezkedésnél, hanem az egyéb szakképzettségeid is, illetve a személyiséged. Nem ugyanazok az esélyek.

2015. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!