Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Min változtassak, hogy jobb...

Min változtassak, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem NEM sajnáltatni jöttem magam.

Mostanában döbbentem rá, hogy az év 365 napjából 360 nekem szenvedés, kín, stressz. Nem tudok élvezni semmit, folyton lusta vagyok, allandoan ideges vagyok, stresszelek. Utálok hazajönni, gyűlölök tanulni, utálom lassan a gyakorlatot is. Néha úgy érzem, hogy elmenekülnék a világ elől. Lekoltöznek a pincébe szívesebben. Utálom az egesz várost ahol lakom, legszívesebben begyujtanam az egészet, utalom a hazat is ahol lakom. Ugy érzem néha a sors csak engem veret. Mindenki csak kicsesz velem, elárul, minden barátom sorba elárult. Kezdek lecsúszni a lejtőn, kezdem elveszteni az irányítást. Az életem olyan, mintha szürke lenne. Nem tudom élvezni a napjaimat, hétfőtől-péntekig minden napot utálok, de a vasárnapot is. Sőt lassan a szombatot sem szeretem, mert olyankor mindig csesztetnek anyámék.

Nem találom a helyem a világban, Ugyerzem senki nem ért meg. Senki nem birja felfogni, hogy én maskepp latom Világot, mint ők. Úgyerzem az egész életem egy szívás. A srácok rám sem néznek. Minden társaságban levegő vagyok. Mindenki gúnyol, mert mas vagyok, mint ők. Nincs kihez szólnom egy mukkot sem iskolában sem, anyámék nem igazan figyelnek rám amikor beszélek. Az egész évem ilyen. Szeptembertől júliusig.

Sikerült elérnem azt amire 4 evig küzdöttem, de nem vagyok boldog, 100-szor nehezebb minden mióta sikerült bekuzdenem magam arra a szakra amire evek ota vártam. De mar ugyerzem lassan a lelkemet felemészti az a sok sértő szó amit kapok Naponta.

Régen edzettem is, mára megutáltam azt is, pedig előtte szívesen csináltam.

Szivem szerint itt hagynám az egesz életemet és bekoltoznek egy pincébe vagy egy garázsba. De úgy, hogy ne érjen el senki, ne tudja senki hol vagyok, merre, mit csinálok stb.

Kétségbe vagyok esve, nem tudok élvezni semmit. Mit csináljak?

UI.: Aki azzal jön, hogy menjek Pszichológushoz az Menjen a francba.


2015. okt. 4. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

"Aki azzal jön, hogy menjek Pszichológushoz az Menjen a francba."


Hát, pedig...


Arra viszont készülj fel, hogy az egyetem/főiskola/akármi ahova jársz ezerszer jobb és könnyebb, mint a munka világa ami utána jön. Majd akkor hogy fogod utálni az életet, hajaj...


Mondom mindezt tapasztalatból.

2015. okt. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Szivem szerint itt hagynám az egesz életemet és bekoltoznek egy pincébe vagy egy garázsba. De úgy, hogy ne érjen el senki, ne tudja senki hol vagyok, merre, mit csinálok stb. "


"UI.: Aki azzal jön, hogy menjek Pszichológushoz az Menjen a francba."


Oké, akkor én vállalom, hogy elmegyek a francba, de amikor én ilyen állapotban voltam, akkor én nem a pincébe mentem, hanem a háziorvoshoz, akinek elmondtam a problémáimat és azt is elmondtam neki, hogy volt egy kollégám, akit xy helyen kihúztak a borzalmas helyzetéből és ha lehetséges, szeretnék én is odamenni. És igen, jó pár hónapig tartott, amíg kikászálódtam belőle.


"Mindenki gúnyol, mert mas vagyok, mint ők." Miért is?

"Mindenki csak kicsesz velem, elárul, minden barátom sorba elárult."


Nem mondom, van, amikor összecsapnak az ember feje felett a hullámok, de ha mindenki ellened van, akkor ott azért Neked is magadba kellene nézni: mit csinálsz rosszul? Ha nem találsz semmit, akkor tud segíteni a pszichológus.


Soraidból süt az, hogy utálod az embereket, utálod a világot, de ha így állsz a világhoz, akkor hogyan várható el, hogy a világ szeressen Téged?

Hogy érzékeltessem: Ha az ember meg akar simogatni valakit, de ahogy közeledik felé, az ellöki a kezét, akkor soha nem fogom tudni megsimogatni, szeretni.


Bekerültél valamilyen szakra, ahol nem érzed jól magad - 1 hónap telt el az iskolakezdés óta - tudod, hány, meg hány diák írja le ezt nap mint nap?

Ez egy természetes folyamat, hogy amikor x számú idegen összekerül egymással, akkor vannak súrlódások, feszültségek, stb. A KAPCSOLATOKHOZ IDŐ KELL ÉS KÉT OLDAL!


De tudok még egy megoldást: ha nincs kivel beszélned és ennyire eleged van mindenből, akkor hívd fel az ingyenes lelki segély szolgálatot: ők nemcsak meghallgatnak, de még tanácsot is adnak:

[link]

2015. okt. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hello! Nos a Pszichológust én sem ajánlom, de nem mennék bele a részletekbe.Biztos van valami amit szeretsz csinálni vagy olyan személy aki közel áll hozzád és tudsz vele beszélni.Keresd a barátságos embereket.Attól, hogy más a véleményed, mint a többieknek még nem kéne levegőnek nézniük.
2015. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, 3-asnak:

Ja, tényleg, én pszichoterápiás intézetbe jártam, nem pszichológushoz (sejtem, miért nem ajánlod)

2015. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem vagy egyedül a problémáiddal, kb. én is így vagyok az egész élettel és az emberekkel, mint te.

Én ezt az egészet úgy próbálom megoldani, hogy leszűkítem az ismeretségi körömet, és inkább csak olyanokkal állok szóba, akik megértenek, vagy legalábbis nem ítélnek el engem a dolgaimért.

Kilógni a sorból jó is, meg nem is. Hiszen ha nem értesz egyet valakivel vagy valamivel, akkor miért is állnál be a sorba te is?!

De ugyanakkor jó is valakihez, vagy valamilyen közösséghez tartozni, no de nem mindegy, hogy milyenhez.

Ezért mondom, hogy szelektálj, és olyan illetőket keress, akik hasonló érdeklődésűek, mint te, és látod rajtuk, hogy valóban érdeklődnek irántad.

Én se mentem el pszichológushoz, mert nem igazán hiszek benne, hogy meg tudna engem változtatni, hiszen az én életem nem az ő élete, hiába ért a lelki dolgokhoz.

Ne stresszelj folyton, főleg olyan dolgok miatt ne, amiken úgyse tudsz változtatni. Olyan dolgokkal foglalkozz, amik érdekelnek, amikben örömöd leled.

Meg persze próbálj találni egy hozzád hasonló fiút, akivel kölcsönösen sokat segíthettek egymásnak.

Lehet egy lakóhelyváltozás is jót tenne neked, bár még suliba jársz, így azért ez lehet, hogy mégse túl jó ötlet még.

És amúgy hogy látod a világot? Hogy érted, hogy másképp látod, mint a többi ember?

Ezzel én is így vagyok, legalábbis elég sok tekintetben.

Akik gúnyolnak téged, azokat meg kerüld el, nem kell az ilyenekkel foglalkozni.

Olyanokkal beszélgess csak, akiken látod, hogy megértenek téged, és nem bántanak meg semmivel.

2015. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!