Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan?

Hogyan tanuljak hatékonyan?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8.-os ,gyakorlok a felvételire,a vizsgáimra,rengeteg tanulni valóm van .

Hétfőn,csürörtökön 4-re érek haza, kedden ,pénteken 3-ra ,szerdán pedig 6- ra .

Mire hazaérek hulla fáradt vagyok és semmi kedvem sincs tanulni.



Minden nap van magyarunk és minden nap felelünk és mindig mást,nem tudom hogyan bírnám megtanulni az anyagot.


Nektek van jó tanulási tippetek?


Bocsi a helyesírási hibákért.



2015. szept. 26. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

elég durva. Az én iskolámban ilyen nem volt anno, pedig a sulim valaha volt egyik legjobban teljesítő osztályába jártam (és nem falusi suliról beszélek :D). Gimis felvételin mit kérdeznek? nekünk oylan se volt :O jó matekból lehet mit kérdezni, de magyarból....


Tippek:

lehet itt nagyon sok mindent írni, hogy kinek mi vált be, de arra, hogy neked milyen módszer lesz hatásos azt mi nem tudjuk.

gúglin ha rákeresel, hogy tnaulási módszerek, szerintm egy halom kreatív ötlet fogsz találni


én a törit így tanultam:

füzetből: elolvastam egyszer végig a jegyzetet odakoncentrálva, másodszorra már csak olvasgattam, és amit megjegyeztem elsőre mondtam magamtól. 3xra pedig már kiívülről mondtam el.

könyvből: elolvastam egy bekezdést elmondtam a lényegét így mentem addig amíg egy alfejezt véghez nem értem, ha elértem egy alfejezet végét, akkor felmondtam azt a fejezetet. Ha az összes alfejezetet felmondtam. Megpróbáltam az egészet felmondani.

jah és amikor flemondtam próbáltam úgy mondnai, mintha én lennék a tanár és magyaráznom kellene :)

2015. szept. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Ha egy anyagot kivulrol kell megtanulj csonalhatod azt

:

fogod magad elolvasod szépen érthetően hangosan ezután elmondod még egyszer mintha tanár lennel elmagyarazod az anyagot ezt felveszed hangfelvetelre es halgatod :ez tobbszor is bevalt nekem mikor hulla faradt voltam tudatalatt is rogzult a hallgatastol


2.ez inkabb csak egy kiegeszito mod az elozohoz ha ugy tanulsz h kozben egy adott szinu papirt vagy egy kepet odateszel magad melle es mikozben az anyagot mondod nezed a kepet

ezt a kepet vagx szint elviszed a suliba es egybol be fog rola ugrani az anyag amit a nezese kozben tanultatl


3.en ugy szoktam altalabab tanulni hogy elolvasom az anyagot gangosan erthetoen koncentralva haromszor azutan fogok egy papirt es leirom a lenyeget utana megint elolvasom es igy folyamatosan rogzul de mindig egyre reszletesebben irom a vazlatot addig amig minden fontos reszlet benne nem lesz sot ha nagyon szorgalmas vagy szo szerint is megtanulhatod es akkor garantaltan tudni fogod


4. elolvasod az anyagot hangosan artikulalva erthetoen utana leirod de ugy hogy kozben hangosan mondod amit irsz es tobbszor leirod es olvasod addig amig kitunoen nem fujod az anyagot.


5.elkepzelem hogy egy tanar vagyok es minden mondatot elmagyarazok szorul szora addig amig a papir nezese nelkul nem tudom elmagyarazni


na ennyi lett volna probald ki melyik hasznos szamodra de az nagyon fontos h mindig figyelj oda es koncentralj


en meg csak 6. os vagyok de kituno tanulo ezeket a modszereket alkalmazva :)

Sok sikert

2015. szept. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szuper ötleteid vannak kedves hatodikos! :D

főleg ez a képet nézek miköben mondom, ki fogom próbálni :)

2015. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!