Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak hatékonyan...

Hogyan tanuljak hatékonyan angol szavakat? Ti hogyan szoktatok szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 22. 08:51
 1/4 anonim válasza:
Magyar feliratos filmeket, akár rajzfilmeket nézek. HA erre nincs időm, akkor angol nyelvű rádiókat hallgatok. A szövegösszefüggésből kiderül egy ismeretlen szó jelentése is, illetve a kiejtést is könnyebb elsajátítani. Sok sikert! :)
2015. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Van egy oldal --> www.quizlet.com

Lehet rá regisztrálni és oda feltudod rakni a szavakat és megtudod őket hallgatni meg vannak különböző dolgok rajta pl.:leírja magyarul a szót és neked angolul kell után és ezt így adogatja mindig aztán amit nem tudtál/elrontottál akkor azokkal a szavakkal újrakezdi ezt és így tovább és ha a végére értél akkor kiadja, hogy melyikeket nem tudtad.

Van még ilyen teszt rész amiben kb.: 5 szót kérdez aztán 5 szót kell összepárosítani a jelentésével aztán ír egy szót és alatta van a,b,c,d és ki kell választani, hogy melyik a jelentése aztán még igaz-hamis.

Meg még olyan is van, hogy mondja az angol szót és neked le kell írnod,hogy mit mondott.

Az utolsó az egy ilyen párosítós játék értelemszerűen angolt a magyar jelentésével kell párosítani.

Azt hiszem ennyi, mi így csináljuk a suliban. :)

2015. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Először tölts ki egy pohárba langyos forró takarót, aztan mondd, hogy "Ñuhor līr gūrēnna, majd szép lassan vedd le a kígyót a plafonról! Nálam hibátlanul bevált, persze csak ha nem de.
2015. febr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én úgy tanultam/tanulok szavakat hogy lerajzoltam, aztán a fejemben körül írom, mi jut eszembe róla (girl lány lány vagyok van egy lánytestvérem szeretnék egy kisbabát aki lány), aztán leírom ötször és kiírom a szótáramba és megtanultam.

2021. ápr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!