Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Babysitterek! Valakinek ötletei?

Babysitterek! Valakinek ötletei?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok és a spanyol tanárom (anyum barátnője) megkért, hogy segítenék-e vigyázni 2 éves kisgyermekére. Elvállaltam, és úgy nagyjából el is mondott szinte mindent ami fontos (pl: asztal sarkára vigyázni, ajtó-ablak becsukva, asztalra felmászni tilos, pici tárgyak stb...), csak esetleg tapasztalatokat várnék...


Előre is köszi! <3



2015. szept. 15. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem bébiszitter vagyok csak anyuka.

A szokásost gondolom tudod, kés, konnektor, stb... De a gyerekek találékonyak, a kezükben bármi fegyver lehet, pl konzervnyitóval lehet tévét törni. Alkoholos filccel nagy kárt lehet okozni, sok olyan dologgal amire nem is számítasz.


Ez nem könnyű kor, még nem nagyon hagyhatod a lakásban sem felügyelet nélkül. A leggyanúsabb a csend.

Nem vagyok a tévé nagy támogatója, de amíg meg nem ismeritek egymást, bele nem jössz és anyuka nem tévéellenes, akkor egy-két rövidebb mesét is betehetsz.


Ebben a korban még jellemző a hatalmas hiszti, ettől nem kell megijedni. Ne idegesítsd fel magad rajta, ha magán kívül tombol az is természetes és nem biztos, hogy a te hibád. Ne borulj ki, ha földhöz veri magát mert nem engedted a krumplipürét a falra kenni, akkor is mondd hogy nem, vigyázz hogy ne üsse be a fejét, mély levegő és tartsd magad ahhoz, amit mondtál.

2015. szept. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első után már nehéz megszólalni :)


Annyit tennék hozzá, hogy a kedvenc tevékenységeit. Játék, mese, stb. kérdezd meg. Próbáld meg eleinte ezekkel lefoglalni. Valamint a szokásait. Étkezésnél csak ugyanaz a tányérka, alvásnál pl. van aki csak a kiskendőjével tud aludni, stb.


Régen és rövid ideig bébiszitterkedtem, de annyi különböző szokásaik vannak a gyerekeknek, hogy elképesztő és igen könnyen kitörhet a hiszti, ha nem a szerint csinálod.


Legyél mindig mellette. Eleinte nagyon fárasztó figyelni egy ilyen picire, lehet, mindenhol majd a veszélyt látod. Egy idő után megtanulsz kevésbé fárasztóan mégis jól odafigyelni.


Sok sikert :)

2015. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszi a válaszokat és sok puszi a Válaszolóknak! <3


Ja, és megy a zöld mancs! <3

2015. szept. 16. 18:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!