Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi történetről? (Lánykérés)

Figyelt kérdés

[link]


A cikk alatti szavazáson te lehetőségre szavaznál? :D



2015. júl. 10. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
3. :)
2015. júl. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
és 1.
2015. júl. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1, szavaztam is

de azért valamilyen szinten talán egy nagyon kicsit aranyos is

2015. júl. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is most volt az avatásom, igaz nem Szegeden.

Szerintem ez a gyerek egy hatalmas bunkó, a dékánnak pedig nem szabadott volna ezt a cirkuszt engedélyezni. Az orvosavatás egy közösség ünnepe. Mindenkié, avatandó medikusé, szülőé, tanáré azé aki ott van. Ez a pár, meg kisajátította magának.

A másik meg az, hogy így sem olyan kellemes végigülni két-három órát és beszédeket hallgatni. Nálunk, ha jött volna még egy ilyen idióta és előállt volna ezzel a baromsággal kb. lincshangulat lett volna. Ez az ő magánügyük, mi közöm van nekem ehhez, mi köze van ehhez annak a rengeteg idegen embernek, aki ott volt ünnepelni a gyermekét?! Ez egy erőszakos, gusztustalan és tiszteletlen gesztus az évfolyamtársak és azok családjai felé. Ilyennek nem szabadna történnie egy orvosavatáson.

2015. júl. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam 2 éve végeztem (bár én sem Szegeden), viszont szerintem is botrány, hogy az egyetem vezetősége belement ebbe a buliba.

#4-es már leírta a lényeget, amivel 100%-ban egyetértek: adott egy teljes végzős évfolyam több száz hozzátartozóval, akik sok esetben azért utaztak ki tudja hány kilométert, hogy lássák az adott rokonuk avatását. Emellett viszont rájuk lett erőltetve egy olyan esemény is, amihez gyakorlatilag a jelenlevők 99,999%-ának semmi köze nincs.

A végzősökkel szemben is kitolás, mert (minimum) 6 év szívás után ez az 1-2 óra szólt volna róluk, erre egy feltűnési viszketegségben szenvedő kiscsóka ellopja a show-t... Az éltanulókkal/kitüntetettekkel szemben is eléggé igazságtalan, hogy ők évekig rengeteg pluszt vállaltak és teljesítettek azért az 1 perc "hírnévért", amkor kihívják őket (oké, tudom, hogy nem ez a fő szempont például egy OTDK-ra felkészülésnél, de azért mindenkinek jól esik az elismerés, pláne ha jogos), erre jön valaki, aki (jó eséllyel) semmit nem tett le arra a bizonyos asztalra, mégis róla szól a diplomaosztó.


Harmadrészt, szerintem ez az egyetem ázsiójának sem tesz jót, hogy engedi a legrangosabb közösségi(!) eseményeit kisajátítani ilyen privát akciók által. Az analfabéta Fogatlan Pista is meg tudja kérni a szintén analfabéta Tepertős Gizi kezét, nem kell ehhez semmi tudomány, egyetemi díszterem és kb. 1000 fős nézősereg... Értem én, hogy a nyári uborkaszezonban a hírportálok harapnak az ilyesmire, de az egyetem vezetőségnek is el kellene azon gondolkodni, hogy valóban az egyetem bulvár megjelenését kell-e a forszírozni a tudományos-szakmai megjelenés helyett. Amennyiben a bulvár a cél, akkor javaslom, hogy jövőre a hölgy végzősök bikiniben legyenek talár helyett és a diploma mellé kiscicákat is osszanak, mert akkor talán már a külföldi szennylapokba is be lehetne kerülni.

2015. júl. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyetértek a két előttem szólóval!


Először én is azt gondoltam, hogy ez de aranyos, de aztán tényleg belegondoltam a többi hallgató helyzetébe. Én ugyan nem orvostanhallgató vagyok, de ez most mindegy. Engem is nagyon irritálna, ha majd amikor az én diplomaosztóm lesz, egy ilyen közjáték megzavarná az eseményt. Az ilyen események a diplomásokról szólnak, őket ünneplik, erre lealacsonyulnak egy leánykérés nézőivé, miközben pont ők az ünnepeltek. Erre egy olyan esemény mellékszereplőivé válnak, amihez semmi közük... Ez tényleg nagy bunkóság, főleg, hogy tényleg sok évig tanulnak és szenvednek a diplomáért.


Azzal is egyetértek, hogy ez bulvárhír, és szomorú, hogy az egyetem odáig alacsonyodik, hogy ilyenekkel akar hírnévre szert tenni. Méltatlan, és érthetetlen, hogy lehet ilyenbe belemenni. A doktorrá avatás az egy komoly dolog, egész egyszerűen nem oda való a lánykérés! És ez nem azon múlik, hogy valaki romantikus-e vagy nem... Egyszerűen nem oda való.

2015. júl. 11. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a srácban egy ügyvéd vagy politikus veszett el ezzel a kiállással.

Viszont annyiból helyén való a dolog, hogy ők legalább 6 évig egy évfolyam voltak, született ott egy olyan szerelem két hallgató között, ami eljutott az eljegyjésig. Gondolom az évfolyamtársak nem itt látták őket együtt először. Kéne, hogy legyen időnk ünnepelni a szerelmet, a boldogságot. Aki kiadak ezen a néhány percen, az képzelje bele magát abba, amikor majd ő jut el odáid, hogy megkéri egy lány kezét.

Amúgy azt hiszem egy olyan dolgot mondott ki, amit szinte az összes nő szeretne hallani: mindennél jobban biztos abban, hogy őt akarja.

2015. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én "részese" voltam az eseménynek. A srác egyébként nem évfolyamtársunk, ő már végzett orvos. Talán kicsit helyénvalóbbnak találtam volna a dolgot akkor, ha mind a ketten az avatottak között lettek volna.

Azt gondolom, hogy ez még is csak 200 ember ünnepe lett volna, nem kettőé. Ráadásul én tudok olyan háttérinfót, ami miatt még inkább unszimpatikussá válik a dolog számomra.

De azért annyira nem ráz meg a dolog, nem különösebben zavar, hogy "elvették" azt a 2 perc hírnevet. A családomnak, szeretteimnek úgy is én voltam a fő attrakció:)

2015. júl. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7-esnek:

Szerintem mindennek megvan a maga helye és ideje, és nem ildomos a kettőt összekeverni.

Ha valaki a saját boldogságát akarja lenyomni mások torkán, mert annyira exhibicionista, akkor kérje meg egy plázában a csaja kezét szombat délután és csináljon róla videót, amit majd megoszt Facebookon, Youtube-on és verje magát a lájkokra meg gratulációkra. Így legalább az emberek eldönthetik, hogy kíváncsiak-e rá, vagy nem, tapsikolnak-e, vagy csak továbbmennek.


Nem mások formális rendezvényébe kellene belepofátlankodni. Nem véletlenül nincs "Most pedig a frissen végzett orvosdoktorok megkérik választottjuk kezét" rendezvénypont a programban.

Szerintem ez pont olyan, mintha aug. 20-án a tisztavatón bejelentenék, hogy Gipsz Jakabnak tegnap elhunyt a nagypapája, ezért 1 perces néma csend és díszlövések. Ugye hogy furcsa lenne, pedig ez is nagy esemény Gipsz Jakabkánk magánéletében, viszont nagyon nem a nagyközönségre tartozik...

2015. júl. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Kéne, hogy legyen időnk ünnepelni a szerelmet, a boldogságot. Aki kiadak ezen a néhány percen, az képzelje bele magát abba, amikor majd ő jut el odáid, hogy megkéri egy lány kezét."


#7-es, azt senki nem vitatja, hogy helyet kell adni a szerelemnek és a boldogságnak, de nem egy ilyen közösségi eseményen. Gondolj bele, hogy 6 évig tanulsz, és doktorrá avatnak, milyen nagy esemény ez. Erre a diplomaosztón végig kell nézned egy olyan eseményt, amihez ennek semmi köze, és a jelenlévők nagy része még csak nem is ismeri az érintetteket. Nekem nem azzal van bajom, hogy megkérte a csaj kezét, hanem azzal, hogy ezt másokra erőltette egy olyan eseményen, ami teljesen másról kell, hogy szóljon. Ha engem is ott avattak volna orvossá, rohadtul irritálna, ha azután életem végéig erre a nagy eseményre úgy kéne visszaemlékeznem, hogy ott kérték meg X Y kezét is, akit még csak nem is ismerek... Ez bunkóság, főleg úgy, hogy a gyerek nem is a végzősök között volt, ő már korábban végzett.


Egyébként én is gondolkodtam már lánykérésen, és én biztos, hogy csak úgy fogom ezt megtenni, ha kettesben vagyok a lánnyal. Engem irritál, ha ennek közönsége van, mert nem tartozik ez senkire. És ugyanúgy az is irritál, ha másnak a lánykérését kell megnéznem, főleg olyanokét, akihez semmi közöm nincsen. És ha ez a saját diplomaosztómon történik, az már több a soknál.


Itt nem a lánykérés tényén vagyunk kiakadva, mert önmagában az szép és jó dolog, sok boldogságot nekik stb. - de ne kelljen már ezt másokra erőltetni!


Egyébként azért agitálok most ennyire ez ellen, mert attól félek, hogy ebből divat lesz a jövőben. Lassan az emberek már annyira egocentrikussá válnak, hogy nem fognak tudni különbséget tenni szezon és fazon között, már nem tudják megkülönböztetni a dolgokat, és belátni, hogy mikor mit illik, és nem veszik észre, ha másnak nem tetszik, amit ők csinálnak.

2015. júl. 12. 01:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!