Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem igazságtalan ez a szitu?

Nem igazságtalan ez a szitu?

Figyelt kérdés

Volt ez a Marian Cozma ügy, gondolom mindenki tud róla.

Miért kellet ilyen efogultnak lenni azért, mert egy hírességről volt szó?

Ha engem szúrt volna szíven Raffael Sándor sokkal enyhébb lett volna a bűntetése, ebben biztos vagyok...

Nem igazságtalan ez egy kicsit?


Legyen már egyenlőség,ha az ember életről van szó!


Csak ezt tudtam felhozni példának, hogy megértsétek mire gondolok.



2015. júl. 10. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Egyszeru, anno egy jogot tanito tanarom mondta, hogy ilyen hires esetekben mindig kemenyebb buntetes szuletik, mert a biron nyomas van a media/kozhangulat miatt. Es ezt is merlegelni kell. Igy sok esetben szigorubb buntetest hoz, mint az atlag.
2015. júl. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ez igazságos szerinted?
2015. júl. 10. 08:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Az olaszliszkai lincselés 8 tettesét keményebben büntették: 3 fő életfogytiglan, 3 fő 15-15-17 év fegyház, 2 fő 10-10 év fiatalkorúak börtöne


veszprémi késelés 7 tettesére kiszabott szabadságvesztés : 18, 18, 8, 5, 4, 3, 2 év börtön (még csak nem is fegyház)

2015. júl. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sztojka Iván csak ott volt, nem bántott senkit.13 évet kapott.
2015. júl. 10. 08:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mást szúrt volna le, akkor is legalább ennyit kellett volna kapjon.
2015. júl. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pedig, ha téged szúrt volna le, nem kapott volna annyit, ebben biztos

lehetsz.

Kivéve, ha valami sztár vagy.:)

2015. júl. 10. 09:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Az előbbit elírtam Sztojka 8 helyett 13 évet kapott.


index cikk ezt írta az indoklásról:

"A Kúria szerint a másodfokon eljáró bíróság alulértékelte Sztojka Iván szerepét a gyilkosságban. A tanácselnök szerint Sztojkának nagy szerepe volt abban, hogy Raffael Sándor meg tudta ölni Cozmát: a halálos szúrást ugyanis akkor ejtette a gyilkos, amikor Cozma éppen a falnak szorulva védekezett kettejük összehangolt támadása ellen. Ráadásul Sztojka kétszer bele is rúgott a már földön fekvő, halálos sebet kapott emberbe. A Kúria szerint a jogerős ítéletben hibásan értékelték úgy a történteket, hogy Raffael szúrása annyira váratlan volt, hogy azt nem látta senki. Sztojka ugyanis ott állt közvetlenül mellette. Az események tükrében a szúrás "hirtelen volt, de nem volt váratlan", értékelt a Kúria tanácselnöke az indoklás során. Ezek miatt a Kúria szerint Sztojka bűnsegédi bűnrészesként vett részt a gyilkosságban, illetve Ivan Pesic megszúrásában is."

2015. júl. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most ne ezen legyen a hangsúly.

Marian Cozma/egy híresség élette sokkal többet ér a bíróságnak, mint az enyém...

Felháborítónak tartom, mintha az ókorban lennénk.

2015. júl. 10. 09:28
 9/10 anonim ***** válasza:

Az ügyben valóban volt egy-két felháborító szál.


- Hagyták őket menekülni, aztán amikor a média felkapta a témát (mivel sportolóról van szó), érdekes módon egyből sikerült elkapni a gyilkosokat.


- A másodfokú ítélet felháborítóan gyengére sikerült.


- Valóban van egyfajta médiabefolyás, hangulatkeltés, és ez rányomja az ítélkezésre a bélyegét. Inkább az a felháborító, ha nincs, akkor pedig vagy eltussolják az ilyen ügyet, vagy nevetségesen enyhe büntetések követik, pl. emberölési kísérlet helyett "súlyos testi sértés" a vádpont, hiába késelt az illető.

2015. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Marian Cozma/egy híresség élette sokkal többet ér a bíróságnak, mint az enyém."


Tényleg felháborító, ha így van.

De nem az, hogy túl sokat kapott, hanem esetleg az, hogy túl keveset kapott volna, ha téged vagy engem szúr le.

2015. júl. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!