Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit döntenétek ebben a...

Ti mit döntenétek ebben a filmbeillő helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egy kutatócsoport vezetője vagy akikkel éppen egy időgépet terveztek megépíteni. Még a legelején jártok, de a fedezet már meg van rá. Az állam támogatja a projektet rengeteg pénzzel, természetesen titokban. (Meg tegyük fel hogy nem itt Magyarországon vagyunk hanem valami olyan országban ahol van pénz). Egyik nap egy alkalmazottad beront és téged követel. Azt mondja neked hogy most azonnal állítsd le a projektet mert ő a jövőből jött és a gép fegyverkezési versenyhez vezet amiből háború és tömegkatasztrófa lesz. Hiszel neki? Mi van ha igazat mond? Ha meg leállsz akkor lehet hogy hamarosan egy véletlen baleset fog érni a pénz miatt. Mit csinálsz?

Csak ennyire unatkozok :)


2015. jún. 10. 15:43
 1/1 anonim válasza:

A helyzet sántít.


Ha hiszek neki, és befejezem az időgépet, azzal felbolygatom a jövőt, hiszen ha abbahagyom, akkor nem lesz időgép, és nem tud visszajönni szólni nekem a jövőből, hogy állítsam le, és akkor nem állítanám le, ha nem szól, (hiszen előtte meg leállítottam, így nem tud figyelmeztetni, úgyhogy folytatnám) és ezzel felborul az egész, beszippantana egy fekete lyuk, mert felborítottam a valóságot.


Úgyhogy folytatnom kell, akkor is, ha háborúk lesznek belőle. Titokban folytatom, annyira, hogy ameddig készül, addig mindenkivel aláíratok egy szerződést, hogy nem mondhat semmit, és nem engedném ki őket az épületből, ahol ez készül. Aztán ha befejeztük, és mégis elkotyogják, akkor hagyom az egész háborúzást, és előre eltervezem, hogy bármi van (ha van háború, ha nincs), néhány hónappal/évvel később visszajövök, és éppen akkor, amikor teljesen befejeztük, megölök mindenkit magamon kívül, aki tudott erről a projektről. Így nem tudják kikotyogni az egészet, senki sem fogja tudni rám fogni, mert úgy készítem el az időgépet, hogy ne lehessen tudni, hogy ki melyik időből jött, és ha esetleg valami szemtanú marad, akkor azoknak azt mondom, hogy véletlen egybeesés, hogy hasonlít rám.


A hírvivőt meg megölnék, hogy ne jöhessen vissza még egyszer.

2015. jún. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!