Szerinted mi az élet értelme? Minek vagy még életben egyáltalán?
Egy jobb élet reményében.
És kíváncsi vagyok mi lessz velem kb 20 év múlva.Meg a gyerekeimre ha lesznek,mert nem tudom elképzelni.
Összefoglalva:
Az egész mindenség kialakulásához szükséges volt valamilyen mennyiségű energia. Ez az energia az anyagnak nevezett struktúráltságban kezdett szétoszlani, ezáltal csökkent az rendezetlenség a Világegyetemben. További anyagi szerveződési szintek szintén azt tették lehetővé, hogy a keletkezéskor felszabaduló energiamennyiség minél rendezettebb módon oszoljon el. A kémiai kötések, kölcsönhatások lényegileg arról szólnak, hogy az anyag potenciális energiája csökkenjen, amelyet fény, hő és egyéb módon ad át a környezetének vagy más anyagoknak. Az élet kialakulása rengeteg ilyen kémiai reakció folytán alakulhatott ki. Élő dolgok élettelenekből lesznek, amelyek aztán szintén élettelen dolgokként végzik. Gondolj arra, amikor levágod a hajad, lehet, hogy azelőtt életképes volt, míg a te részed volt, de amint elvágtad magadtól, azután már pusztulásnak indul, egyszóval életképtelenné, végül élettelenné válik. Az inteligencia pedig nem más, mint az idegrendszer azon tulajdonsága, hogy a benne levő információmennyiséget minél komplexebb logikai rendszerbe rendezze, ezáltal hatékonyabbá válik az adott egyed túlélése. Természetesen ez a bizonyos intelligenciának nevezett valami tszi lehetővé azt is, hogy az élőlény reagálni tudjon a környezetére és annak behatásaira. Talán fentebb említettem, hogy az információ raktározásához energia kell az egye számára. Leszögezhetjük, hogy alapvetően az információ terjedéséhez energia szükséges. Energiából volt és természetesen most is van rengeteg az univerzumban, viszont csak az életképes és élő, megfelelően összetett idegrendszerrel rendelkező egyedek képesek eme rengeteg információból a számukra lényeges dolgok kiszűrésére a korábban kialakult logikai rendszerük által. Értelemszerűen ha az adott egyed elpusztul, az idegrendszerükben tárolt információ is abban a formájában elvész (vagy legalábbis hasznosíthatatlanná válik még az elpusztult egyed számára is). Az idő múlásáról úgy alakíthatnak ki "képet" az egyedek, hogy mennél részletesebben próbálják felmérni a korábbi dolgok egymásutániságát.
Tehát mindennek lényege idáig talán az energia volt és annak mindenfelé mindenféle fajtájú áramlása. Na de honnan jött létre az energia? Mivel az ún. ősrobbanás előtt nem volt semmi (még energia se), talán feltételezhető, hogy ha "nem volt semmi", akkor kialakulhatott csak úgy "valami". (Talán a nagy számok törvénye miatt, de ez talán már egy kicsit pardox jellegű dolog, vagy 22-es csapdája). Ez a "valami" pedig az irtózatos mennyiségű energia. A többi fizikai törvényszerűség, kölcsönhatások, anyagok kialakulása, élet és az élőlények kialakulása, ill. azt megelőzően a csillagok, bolygók és ezeknek a rendszereződései csak az anyag, következésképpen az energia minél magasabban struktúráltabb szerveződései. Minden abból a dologból indul ki tehát, hogy alapvető tulajdonsága a létezés. Léteznek élettelen és élő dolgok. Ezek valamiféle kölcsönhatásokat fognak gyakorolni egymásra mindaddig, ameddig a létetés mintfeltétel fennáll. És hogy miért kell létezni? Mert ha semmi sem létezik, akkor kell valami ellentét ennek is, mégpedig az, hogy "minden létezik". De miért kell ez? Ide is írhatnám azt, ha azelőtt nem volt létezés, akkor azután kell, hogy legyen. Esetleg még ezt is az a bizonyos nagy számok törvénye jellegű magyarázattal lehet kifejteni, de ebben is érezhető az a bizonyos 22-es csapdája. És miért pont a nagy számok törvénye? A nagy számok törvényének lényege, hogy ha valami olyan dolog történik, amely több kimenetellel rendelkezik, sokszor megismétlődve minden kimenetel előfordulása közelíteni fog az elvárt valószínűségi értékhez, tehát pl. egy két féle kimenetelű dolog esetén mindkét kimenetel átlagosan az 50%-ot fogja közelíteni. A létezés esetén a két kimenetel a "nemlét" és a "lét". Ha azelőtt sokáig volt "nemlét" (vagy nem volt "lét" de ez már megint egy kicsit paradox), akkor azután már biztosabban fordul elő a "lét" (vagy megszűnik a "nemlét" de ebbe ne menjünk inkább bele).
Végső soron elmondható, ha egy kicsit leszűkítjük a kitekintésünk körét, akkor az élet amolyan szükségszerű következmény. Méghozzá a létetés szükségszerű következménye. Az életnek összességében nincs túl sok értelme, így azt csinálhatunk, amit akarunk és úgy tölthetjük el, ahogy akarjuk.
Mindent egybevetve tehát:
A létezés az örök,
az élet, a halál, a küzdelem
a dolgok játéka,
amelyeket csak a Föld
vonz magába.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!