Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha választanod kéne melyik...

Ha választanod kéne melyik két "életfajtát" választanád?

Figyelt kérdés

Az első: Fiatal felnőtt vagy, akinek sikerül bejutnia egy erős egyetem erős szakára (mondjuk orvosi). Nem rendelkezel kiemelkedő képességekkel, olyan egyén vagy akinek sokkal nehezebb mindent elsőre megtanulnia és elsajátítania, de meg tudod csinálni. Emiatt azonban az átlagnál nagyobb erőfeszítést kell belefecölnöd a tanulmányaidba, ami viszont majdnem minden idődet elveszi. Barátaid nincsenek az egyetemen, egy legjobb barátod/barátnőd van akivel ritkán tudsz találkozni. Párkapcsolatra nagyon nincs kilátásod ha mégis elsül valami, az csak max két-három hónapig tart, mert nem tudsz a párodra se sok időt szakítani. Ennek ellenére te csinálod azt a szakod, mert ez az álmod. Van egy szülőd legalább, aki maximálisan támogat ebben.


Második: Szintén fiatal felnőtt vagy. Érettségivel rendelkezel, OKJ-t próbáltál lerakni, de nem sikerült. Nincs pénzed arra, hogy új szakmát szerezz, a szüleid nem támogatnak semmiben sem innentől kezdve csak a lakhatásodat biztosítják. Közmunkában havi 50 ezret keresel takarítóként egy suliban. Viszont van párod, akivel szeretitek egymást, a barátaidra több időd van, mint a fentinek.


Melyiket választanátok és miért?



2015. máj. 29. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:
1.
2015. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az elsőt. Átmenetileg nehéz, de utána jobb élete lesz. És mert tesz érte, hogy előbbre jusson.


A második számomra nulla. Nem csinál semmit azért, hogy előbbre lépjen.

Külön szíven ütött az, hogy úgy éli meg, hogy a szülei "csak" a lakhatását biztosítják. Ha nekem "csak" ennyit biztosítanának, már messze nem ott tartanék, mint most, hogy azért dolgozom betegre magam, hogy ki bírjam fizetni a lakhatásom, a fennmaradó időmben pedig még egy nem túl nehéz egyetemmel is szenvedek...

2015. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ezek csak sablonok..... te hol vagy ebből? ja értem,álmok útján akarsz valaki lenni....
2015. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindkettő példát a környezetemből vettem, az első az unokatesómra igaz, a második meg a legjobb barátnőmre. Én egyik sem vagyok, max az elsőben hasonlítok annyira, hogy egyetemre járok proginfóra és anyám maximálisan támogat. Ennyi.
2015. máj. 29. 19:00
 5/7 A kérdező kommentje:
A többieknek meg köszönöm a választ :) Még jöhetnek kommentek! :)
2015. máj. 29. 19:00
 6/7 anonim ***** válasza:
mindenképp az elsőt...sajnos vagy nem sajnos (mindenki döntse el maga) a karrierista ember mintapéldánya vagyok :D
2015. máj. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Első. Egy ideig nehéz, de miután meg van a diploma, lesz idő társasági életre, párkapcsolatra, és nem mellesleg összehasonlíthatatlanul jobb életmód.
2015. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!