Miért van az, hogy egy "lúzer" gyakorlatilag szabad préda
és szinte semmiféle segítségre nem számíthat?
Figyelt kérdés
Sokszor megfogalmazódott már bennem ez a kérdés. Vannak emberek, akiknek sajnos nem igazán jött be az élet. Valaki karrier, mások nők szempontjából állnak csehül. Az ilyen emebreket a legtöbben lenézik és sajnos sokan beléjük is rúgnak. Itt, a fórumon pedig olyan hangnemben beszélnek róluk, hogy az már vérlázító! Mintha ők lennének a leggyűlöletesebb állatfaj a földön.
Mi ez az egész agyrém?
2015. ápr. 26. 23:48
1/6 anonim válasza:
Nem tudom miért van ez,de nekem szabályosan sírhatnékom támad attól,hogy az ilyen embereket még bántják is ahelyett,hogy békén hagynák.Örüljenek neki hogy akkora menő emberek,és ne bántsák a másikat mint egy óvódás.
2015. ápr. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Szerintem is inkább örüljenek neki a "nagymenők", hogy egyel kevesebb ellenfelük, riválisuk van. Bár én nem tartozom ebbe a kategóriába, de nem szoktam lenézni őket. Am meg nagyon szubjektív, hogy ki "lúzer" ki nem. Ha nem szólsz vissza egy kötekedő embernek már az vagy? Vagy nálad mitől függ? Nálam helyzettől, mostanában kedvtől. Szar a kedvem nincs erőm semmihez, lúzer lennék? Na pf. Nem megyek oda a többiekhez az egyetemen, mert szar a kedvem, akkor lúzer az ember? :D
2015. ápr. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 Tóth Bulcsú válasza:
A túlélés a szelekcióra épül. Az erős fennmarad, a gyenge elbukik. Evolúciós ösztönként tombol bennünk a dominancia iránti vágy, azaz, hogy képesek legyünk mások fölé kerekedni, ezzel szimbolizálva a saját erőnket.
Az igazán erős embereknek nincs szükségük fölösleges erőfitogtatásra és mások elnyomására, hisz tudják legbelül magukról. Viszont a primitívebbek, a saját képességeikben kételkedőknek szükségük van arra, hogy újra és újra meggyőzzék magukat erről azzal, hogy konfliktusba keverednek, és verbálisan vagy fizikailag bántalmazzák azt, akiket maguknál gyengébbnek ítélnek. Az érdekesség meg pont itt van; minél gyengébb embert pécéz ki magának az ember, annál bizonytalanabb a saját erejében. Ezek szánalomra méltó emberek, mert a saját bizonytalanságuk rabjai.
2015. ápr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Az a probléma, hogy a "lúzerség" legtöbb esetben belülről jön, pl. egy erősen önbizalomhiányos, szociális szituációkban szorongó ember által leadott verbális és nonverbális jelek alapján erősen érezhető, hogy kényelmetlen számára egy adott helyzet. Ez a vele kommunikálni próbáló emberekre is erősen negatív hatással van, biztos te is beszéltél már olyan emberrel, akin látszott, hogy szinte izzad, mert két szót kell váltania egy másik emberi lénnyel. Valószínűleg te sem töltenéd ilyen emberekkel az idődet, mert akaratlanul is kellemetlenül érzed magad attól, hogy ő szorong a társaságodban.
2015. ápr. 27. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Hát direktben nem kéne senkit bántani különösebb ok nélkül, ezzel egyet értek. Na de segítséget várni se kell. Ha valamit nem vagy képes magadtól megoldani, ami másoknak alapvető, akkor valahol mégiscsak benned lehet a hiba nem? És akkor picsogás és siránkozás helyett próbálkozni kell, nem csodát várni. És sokaknál ennek még a szikráját se lehet látni. Nyafogni könnyű. Tenni már nehezebb, de ha az igyekezetet se látom valakin, nem tudom megsajnálni.
2015. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Nagyon hasznosak voltak!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!