Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akiket eltart a férje (ritka...

Akiket eltart a férje (ritka esetben feleség), azoknál hogy lesz majd a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt az idős kort, amikor a nyugdij ideje eljön. Akármennyire is rossz belegondolni, nem élünk örökké, és az esetek többségében a férj hal meg hamarabb. De kérdem én, az a nő, feleség, aki el volt tartva egész életében a férj által, vagy éppen volt is egy pár év (vagy 3-4) munkatapasztalata, az nyugdijasként, egyedül hogy fog élni? Legalábbis miből? A gyerekekre hivatkozni, hogy majd azok eltartanak? És ha nem fognak?


Ez komolyan érdekelne engem. Hogy ebbe ha belegondoltatok, mit találtatok ki? Akkor hogyan tovább?


Sajnos a környezetemben sok özvegy van ebben a helyzetben, alapnyugdijból kell éljenek, és tényleg mondom hogy isteni szerencséje az egyiknek hogy a fia vállalkozó és együtt laknak és igy eltartja.

De ott a másik példa, ahol az alapnyugdij annyira nem elég hogy jelenleg 3 hitelben úszik, több gyereke van, de azok nem segitik.



2015. ápr. 3. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Ismerőséknél fizetve van neki magännyugdíjpënztär + felesëgnek külön szämlän van nagyobb összeg fëlre rakva.
2015. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Mivel mire nyugdíjasok lennénk, addigta az állami nyugdíj semmire sem lesz elég, ezért spórolunk, hogy a félretett pénzböl meg tudjunk élni idös korban. A gyerekeket nem vesszük számításba, mert nekik elég lesz a saját megélhetésüket biztosítani, meg a gyerekeiket elindítani.
2015. ápr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel én is egyet értek.
2015. ápr. 3. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom többek között erre is találták ki az életbiztosítást, hogy az életben maradt társnak ne kelljen a gyász mellett még ezzel is vergődnie.
2015. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Életbiztositást nem köt mindenki, mivel nem kötelező.
2015. ápr. 4. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem kötelezö, csakhogy aki biztosítani akarja a másiknak a biztonságot, az önként megteszi.
2015. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Hát aki nem fizet,vagy nem fizetnek neki nyugdijjárulékot az nem is kap.De ez igy jogos!!!
2015. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ebben az orszagban ahol elek az is annyi nyugdijat kap pontosan aki egy napot se dolgozott ha betolti a 65. evet mint aki vegigdolgozta az egesz eletet.

a kulonbseg az hogy az utobbinak van magannyugdijpenztara ert ez itt kotelezo az elobbinek csak az allami nyugdija less. ugyhogy tul nagy aggodalomra itt nics ok.

2015. szept. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolso voltam, ja es mindkettonknek jelentos eletbiztositasa is van.
2015. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!