Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért rosszak?

Az emberek miért rosszak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ezt a kérdést 5 évesen teszik fel az emberek maguknak, de eltelik aztán egy pár évtized és ismét felteheti magának a kérdést.


Olyan érdekes gondolat, hogy valóban, ha belegondolunk, miért rosszak az emberek ? Miért gondolják, hogy azzal többet lehet elérni ?

Én sokszor annyira szerethetőnek látom az embereket. Néha még a rossz embereknek is vannak pillanataik, amikor mintha felébredne a tudatuk és egy rövid időre megváltoznak. De miért választják az emberek a rosszat ?


Sokak szerint a rosszaság könnyű, de én ezt nem így látom. Rossz voltam éveken keresztül, mert azt gondoltam jobb lesz nekem. Hát nem lett. Tényleg elhisszük azt, hogy boldogok leszünk, ha teszünk mások fejére ? Ha elfordulunk a világtól és saját személyünkkel törődünk csak ? Ha rosszak vagyunk, mert a rosszaság kívülről könnyűnek tűnik ? De miért ?


Sokszor azt látom, hogy az emberek olyan durvák és kérdem magamban, hogy vajon ők mit éreznek ? Mármint mit éreznek attól, hogy durvák, érzéketlenek és rosszak ? Nem tudom. Tudom, hogy akkor, amikor én is ezt tettem, akkor valójában egy olyan beteg gondolkozásom volt, hogy attól lettem csak boldog, ha sárba tiportam mindent magam körül. De visszagondolva én voltam az, aki a sárban feküdt és nem is tudtam róla.


Ti hogyan vélekedtek erről ?


2015. febr. 22. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:

fordítva látom, pont hogy a jókat tapossák mindig el és mindig a rosszak érvényesülnek.


én sem értem hogy alakulhatott ez ki, mert kisbabát látva, hogy csak jó van benne, csupa szeretet, szeret még akkor i ha megnbátnják, cserébe átöleli az embert, szóval hogy ha eleve ilyenne születünk,miért válik felnőve az egész emberiég rosszá, akik átverik, ihasználják egymást, lopnak, csalnak, hazudnak, gyilkolnak, kínoznak.

2015. febr. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az "emberek" nem rosszak.


a legtobb ember alapjaban veve joindulatu.

2015. febr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

" Az ember azért jött, hogy uralma alá hajtsa ezt a bolygót, és ehhez két alapvető tulajdonsággal rendelkezett. Az egyik az értelem. A másik, hogy feltétel nélkül hajlandó volt elpusztítani bárkit és bármit, aki vagy ami az útjába került. "


Hogy miért rosszak az emberek? egyrészt mert ilyenek vagyunk természetünknél fogva, (ha rá lennél kényszerítve úgy ölnéd meg egy társadat mint egy legyet, csak azért hogy neked jó legyen) másrészről viszont nemigen lehet példát találni jó emberre, ezáltal csak a rossz fog terjedni.

2015. febr. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3- Pont erről beszélek. Jó, valahol tudom, hogy ez így van. A dominanciával és a túlélési ösztönnel együtt jön egyfajta rosszaság is. De nem igaz, hogy csak ez van. Ha ez így lenne, akkor nem volna magyarázható miért van az, hogy emberek feláldozzák az életüket más emberért. Ott csak van jóság és csak van szeretet.


Amúgy nem kell épp ennyire szélsőségesnek lenni a jó és rossz viszonyát illetően. Te felhoztál egy extrém szituációt, amelyben az ember megöli a másikat, de ettől még nem ez van az esetek 90%-ában. Nem ettől leszünk jók vagy rosszak, mert alapjában ez nem történik meg velünk. De ami megtörténik viszont, abban miért vagyunk rosszak ? Nem kell hétköznapi rossz dolgokat tenni a túlélésért.


Erről beszélek, hogy az ember miért rossz akkor is, amikor nem a túlélése a tét ? Szerintem ez a gondolkozás már nem normális. Valahol minden rossz ember beteg egy kicsit. Én legalábbis így gondolom.

2015. febr. 23. 01:07
 5/6 A kérdező kommentje:
#2 - Ebben akarok hinni én is :)
2015. febr. 23. 01:08
 6/6 A kérdező kommentje:

#1 - Annyira látom most már miért gondoltam én is ezt eddig. Köze van ahhoz, amit a #3-as is írt, hogy a rosszakban ott van az erős túlélési ösztön is, amely lehetővé teszi, hogy ne legyenek kihasználhatóak.

De, szerencsére, az élet olyan személyeket is elémbe hozott, akikben a siker és a jóság egyaránt megvolt. Akkor jöttem rá, hogy valójában rossznak és sikeresnek lenni könnyebb, mint jónak és sikeresnek lenni. Ezért látunk többet az egyikből és kevesebbet a másikból.

2015. febr. 23. 01:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!