Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » ápolóknak mennyivel fizetnek...

ápolóknak mennyivel fizetnek többet 12 órás műszakban, mint sima 8 órásban kb?

Figyelt kérdés
2015. febr. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagyok szakértő, de tippre azt mondanám hogy 4 óránnyival kap többet.
2015. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 12 órás műszak nem azt jelenti, hogy hetente 5-ször 12 órát dolgozol. Ha valaki 12 órában dolgozik, az is 8 órás, teljes munkaidőnek van elszámolva. Ilyenkor 3-4 napot dolgozik az ember egy héten, hogy meglegyen az átlag heti 40 óra, mint a normál földi halandóknak.

Meg kell nézni, mennyi munkanap van egy hónapban: össze kell számolni a hétköznapokat és ha hétköznapra esik piros ünnep, akkor azt le kell vonni. Itt a február. 28 napos, 8 nap hétvégére esik, tehát 20 munkanap. Ha a 20 munkanapot megszorzod a 8 órával (átlag munkaidő), akkor kijön 160 óra. És ez a 160 óra van leosztva a 12 órás műszakokra, vagyis akkor ebben a hónapban 13 napot dolgoznál (13,3333333).


Szóval semennyivel, mert ugyanolyan 8 órás teljes munkaidőnek számít, ugynazt az óraszámot dolgozza le, mintha 8 órás lenne.

2015. febr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
hú #2-es köszi, ezt eddig nem tudtam, azt hittem ez ilyen túlóra szerűség. de mostmár képben vagyok. egyébként most kezdtem el ápolónak tanulni és ilyen beosztásokról meg munkarendről még nem tanultunk.
2015. febr. 22. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Anyósom nővér egy kórházban, 12 órázik váltott műszakban, szóval vagy nappal dolgozik vagy éjszaka.

Még annyi, hogy túlóra keletkezhet természetesen, hiszen 13,333333 napot nem tudsz ledolgozni, szóval ilyenkor vagy 13 napot dolgozol (156 óra) és a maradék 4 órát, ami mínuszba került, azt áttolják következő hónapra, vagy 14 napot (168 óra) és akkor a következő hónapból levonják azt a pár órát, amit ledolgoztál előre (vagyis 8 órát).

2015. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KiaraPro válasza:
Igazabol annyi a kulonbseg a valo eletben,hogy ha 8 orasban dolgozol akkor nincs hetvegi es ejszakai potlekod. Ami nem tul vidam.
2015. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!