Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire lehet átverés? Mi...

Mennyire lehet átverés? Mi lehet a buktató?

Figyelt kérdés

Kb. fél órája felhívott egy hölgy hogy nyertem egy 100 ezer forintos üdülési lehetőséget, Siófokra, mert nyáron játszottam egy játékkal, és engem sorsoltak ki.

Ő hívott, ő mondta a nevem, a címem lediktálta, stb.

Azt mondta, hogy személyesen elhozzák az utalványt, de annyi a feltétele, hogy a páromon és rajtam kívül kell még 4 ember, aki jelen van, mert kb. 1 órán át tartanának egy bemutatót valami szobaklímával kapcsolatban.

De holnap vissza fog hívni, hogy sikerült-e összeszedni a vendégeket.


Nagyjából szóhoz sem jutottam, de gondoltam holnapra összeírok mindent ami kérdés felmerül bennem.


Szerintetek hol lehet az átverés?


2014. nov. 14. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez valami "made in hungary" direkt marketing. Azert majd ird meg mi volt. :)
2014. nov. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

És tényleg játszottál??? Ha igen, akkor tényleg voltak ilyen feltételek? Az adataidat bármilyen adatbázisból megszerezhették, megvásárolhatták.

Biztosan valami termékbemutatót, vagy szolgáltatás bemutatót fognak tartani nektek. A nyeremény igénybevételében pedig biztosan lesz valami feltétele.

Én tuti nem engednék be a házamba idegeneket ilyen hülyeséggel.

2014. nov. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

En minden heten nyerek!

Ez egy telefonos marketing atveres,

Legjobb esetben elhivnak egy arubemutatora ahol vegig hagathatsz,harom

ora ,hulye dumat,es a vegen kapod meg az ajandekot ,ha megveszel valamilyen ketszazezres baromsagot!

2014. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 yuda ***** válasza:

A buktató mindig akkor derül ki helyszínen. Még jó, hogy nem mondják meg előre, hogy át akarnak verni, mert akkor nem mehetnének el hozzád. Élőben szuggesztívebb a hatásuk, mert minden cáfolatra van előre megírt válaszuk. Nagyon ébernek kell lenned.

A lényeg, hogy egészségesen gondolkodj, ki akarna neked 100 ezer ft-os jót? Megmondom, senki. Csak legfeljebb rokonod. Mi éri meg egy vadidegennek, ha neked ad puszira 100 ezret? Akkor már inkább megtartaná magának.

Ez egyértelmű átverés és még nem derült ki mi.

Jó tanulság lesz számodra legalább, ha bármilyen kecsegtető és könnyen jött pénzt, üdülést ígérnek, kapásból jobb, ha elutasítod, mert nem kicsit behúznak a csőbe.


Csak hasból ötletelek mert újabb és újabb trükkjeik vannak:

- alap tehát, hogy csak úgy nem kapod meg az üdülést, hanem feltételhez fogják kötni, pl. ha beszervezel még 4 embert,

- vagy vegyél tőlük valami értékeset

- vagy üdülést ugyan megkapod, de az utazást neked kell állnod, a szállásra vonatkozik a 100 ezer..vagy fordítva. Ezen hozzák be az árát.


Lényeg, hogy szimpla átverés és legtöbb ember már az első mondat mellébeszéléseiből, kapásból lerázza őket. Te nem, mert még nem tapasztaltál ilyet, de egy pár ilyen átverés után kifinomodik az embernek az érzéke és második mondattól már tudja, hogy itt átverésre kerülne sor és közli velük finoman, hogy keressenek másik palit.

Onnan tudod egyébként, hogy nem akarnak egyértelmű választ adni.

Majd csak személyesen...majd személyesen... :D

Kamu duma.

2014. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Mi lehet a buktató?"


Az, hogy eladnak neked egy 20 Ft-os cuccot félmillióért!!!!!

2014. nov. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát nem tudtam, mert nem tapasztaltam még ilyet.

Amikor van alkalmam akkor szoktam játszani a neten mert most lehet nyerni 10 tábla csokit, vagy egy tabletet, vagy macskakaját, vagy hasonlókat.

Volt is párszor hogy nyertem kisebb cuccokat, illetve ugyanilyen üdülés egy részét, aminek az volt a lényege, hogy a felét kifizetik, a másik felét meg nekem kell állni.


De soha nem volt feltétel, hogy kell ide plusz ember, meg hasonlók.


Azt kihangsúlyozta a hölgy, hogy nem kell vásárolni semmit (persze mondhat azt amit akar), de akkor holnap telefonban még rákérdezek pár dologra, mert úgyis hívni fog.

2014. nov. 14. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha hív, kérdezd meg a nevét, a cég pontos nevét és írd le.

A hölgy utána küldje el a nyereményjáték szabályzatát amit a játékban részvételeddel elfogadtál... szóval küldje csak és mondja meg, hogy hol van az a rész, hogy a nyeremény átvételének a feltétele a termékbemutatósdi.

Aztán szépen fenyegesd meg őket a fogyasztóvédelemmel és hogy a történetet olvashatja a Tékozló Homáron.

2014. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Termékbemutatóra akarnak beszervezni, nem nyertél te semmit. A másik módszer, amikor kapsz egy levelet, hogy ingyenes szemvizsgálat, vagy egészségi állapot felmérés, vagy leszólítanak az utcán egy kérdőívvel, hogy mennyit cigizel. Mind ugyanez. A címed, neved egy másik cégtől kapták, akiknek felelőtlenül kiadtad egy nyamvadt tábla csokiért.

[link]

[link]

[link]

2014. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2014. nov. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!