Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 3éve van jogsim, azóta nem...

3éve van jogsim, azóta nem vezettem.2napja most újra elkezdtem. Mikorra lesz valamilyen kis rutinom, és hogyan legyek kitartó?

Figyelt kérdés
17éves koromban meglett a jogsim, aztán rájöttem utálok vezetni, félek a forgalomtól, nem érzem az autót stb...pedig gyakorolni kellett volna..de nem mertem. Tegnap nagynehezen rávettem magam, anyum mellettem ült, először földúton kezdtem (tiszta gáz...) majd forgalomba..ma már csak forgalomba...ez csak egy kis falu de még ha 1-2 kocsi jön szembe vagy ki kell kerülni már az is bonyolult nekem. Anyum mindig mondja hogy éppen mit csináljak, anélkül nem tudnám magam eldönteni hogy hirtelen mit kellene csinálni..nehéz forgalomra figyelni + arra is h h vezetek egyszerre...szerinte egy kezdő is jobban vezet már mint én, és hogy rengeteg időbe telik míg el fog engedni egyedül is vezetni..Hogyan legyek kitartó? Mert vezetés előtt rohadt ideges vagyok folyton, ahogy kimegyek a kapun azt mondom hogy ó bárcsak már hazafelé jönnék..mi lesz ha soha nem szerzek gyakorlatot? nem nekem való ez de a mai világban már hátrányba szorul valaki ha nem tud vezetni. Anyum azt mondta, hogy ő is utált kezdetbe vezetni, de megszerette...nemtudom hogy nekem valaha sikerül e megszeretni...
2014. nov. 11. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:

mikorra? majd 10 év múlva, de ha napi 600km-eket vezetsz akkor 1-3 év


Attól függ mennyit vezetsz naponta

2014. nov. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél inkább még néhány órát oktatótól! Megéri, inkább, mint hogy balesetet csinálj!
2014. nov. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Majd ha sikerérzeted lesz, ha egy helyzetet magadtól sikerül megoldani, akkor majd szívesen fogsz vezetni.

Amíg bizonytalan vagy, addig nem, mert ezt te is érzed. De ezt gyakorolni kell.

2014. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is felejtsd a félelmeidet. Annál rosszabb nincs. Aztán gyakorolj sokat, először úgy, ahogy csináltad, kevésbé forgalmas helyen, de mindig legyen melletted valaki, lehetőleg egy tapasztalt vezető. Aztán, ha van rá időd, lehetőséged, ülj be mások mellé, és figyeld mit csinálnak különböző helyzetekben, hogy kezelik az autót, stb. Én egyelőre nem javasolnám, hogy sokat járj a forgalomban, főleg egyedül, mert ezzel másokat is veszélyeztetsz. Később, ha már érzed az autót, a működését, a méreteit, és lesz már némi rutinod, és ezzel együtt önbizalmad is, akkor már nyugodtabban mehetsz a forgalomba is. De még mindig sokkal jobb a te példád, mint a sok kis suhancé, akik megkapják a jogsit pár hónap után, és azt gondolják, hogy a vezetés, és a közlekedés arról szól, hogy nyomják a gázpedált, meg vagánykodnak. Vigyázz magadra, és másokra!
2014. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!