Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg a zsidók a legösszetar...

Tényleg a zsidók a legösszetartóbbak és legvendégszeretőbbek?

Figyelt kérdés

2014. okt. 13. 17:42
 1/9 anonim válasza:
27%
Összetartóak nagyon....de hogy vendég szeretőek lennének?Nem hinném,a leginkább antiszemita nép a világon
2014. okt. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha olyan összetartóak lennének nem irtatták volna kis a saját népük. Egyáltalán nem vendégszeretőek, Izraelbe turistákon kívül nem engednek be olyat aki nem zsidó.

Sok a nagy hatalmú emberek közt a zsidó, ez tény. Ép olyan jó pozícióba rakják az unokaöccsüket ahogy te is betennéd ha lenne egy céged vagy politikai pártod.

Szóval ez csak egy sztereotípia, hogy zsidóknak azért van ekkora hatalmuk mert összetartóbbak.

2014. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon összetartóak az fix (családon belül főleg). Vendégszeretőek? Mármint így általánosságban? Azt nem tudom...
2014. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Amikor valami rendezvény van a Dohány utcai Zsinagógában, ajánlom menjetek el.

Öröm ott lenni, én magam nem vagyok zsidó, de szeretem a kultúrájukat vagy a Bálin Házban ha van valami esemény.

Nagyon vendégszerető, barátságos a légkör mindig.

Főleg ha tudnátok milyen más kisebbségeknek segítenek, hangsúlyozom INGYEN.

Ha nem hiányozna több, mint fél millió zsidó ebből az országból, akkor Budapest mellett bármelyik világváros elbújhatna kulturális szempontból.


(Lepontozni ott jobbra lehet, epét hányni kicsit lentebb a gombra kattintva.)

2014. okt. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

4: Hát, nem szeretnék epét hányni, de még a zsidóságon belül is van széthúzás elég rendesen. Vannak zsidó őseim és érdekes dolgokat műveltek a rokonságon belül. Például a vallásosak igazán nem szeretik azt, ha a zsidó, egy nem-zsidóhoz megy hozzá. Felér egy árulással a szemükben (tudom, lehetetlen ezt elképzelni a tolerancia bajnokairól).


Ettől függetlenül elhiszem, hogy a Dohány utcai zsinagógában "jók a progromok", de hidd el, hogy ez nagy valószínűséggel csak a felszín. Viszont az is tény, hogy nem minden zsidó szemétláda, ahogy azt sokan gondolják.

2014. okt. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Elozo: azt gondolom, hogy ugy probalod "lekenyerezni" a zsido-ellenes hamgulatot, hogy te emeled legmagasabb szintre a gyuloletet.

Szegyeld magad!!!!

Masreszt kotve hiszem, hogy egy melyen vallasos kereszteny csaladban olyan nagyon orulnenek egy zsido menynek.

2014. okt. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

1: Ami a szavak jelentését illeti, tovább kellene képezned magad.


2: "Izraelbe turistákon kívül nem engednek be olyat aki nem zsidó."


Röviden: marhaság. Részletesebben: baromi nagy marhaság. ( Voltam Izraelben, igaz, zsidó vagyok, viszont beszéltem olyan nem zsidó magyarokkal, akik ott dolgoznak, szabályos munkavállalási engedéllyel, bejelentve, tehát nem túristák. Nem túristák az ott kutató külföldi nem zsidó régészek sem. )


5: Helyes, ha már van mûveltséged, fitogtas(sa)d nyugodtan!

Persze, senki sem tökéletes, így bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy a "Hegedûs a háztetõn", illetve a "Tóbiás, a tejsember" c. regény ( amibõl a darab készült ) cselekménye több, mint 100 évvel ezelõtt játszódik. :) Körül kellene nézned, hogy akkoriban a vallások általában hogyan értékelték a vegyesházasságot.

2014. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

2# vagyok. Azt megkérdezhetem mi volta munkájuk?

Ennyi erővel a nem zsidó pilótákat is engedik leszállni...

Elképzelhető, hogy 50-100 magyar dolgozik Izraelben, de nincs szabad bevándorlás. Másik, hogy a cionizmusuk miatt, egy Európait még elfogadnak de egy arabot már meglincselnek.

2014. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én két napja mentem egy el egy zsinagógába elsőnek mert érdekel a vallás és a kultúra és és ott akivel beszélgettem nagyon kedves ember volt és beszélgettem vele sok mindenről és ráadásként még egy kipát is kaptam ajándékba (ennek úgy örültem). Tehát ez h nem szeretik a nem zsidókat sztem hülyeség. Összetartóak-e? Hát nem tom a vallásosak biztosan a nem vallásosak meg sztem csak annyira mint a többi nép, bár a holokauszt jobban összekovácsolta őket az tény.
2014. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!