Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova meneküljek? Mit tegyek?

Hova meneküljek? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszelek az egyetem miatt, gyűlölöm teljes szívemből, de a szüleim nem engedik, h otthagyjam. A stressz miatt súlyos gyomorfekélyem lett, ami kiújult és a gyógyszereim sem hatnak már. Aki felhozza az egyetem témát, akkor szomorú leszek és képes vagyok éjszakákat átbőgni miatta (az előző évben öngyilkossági kísérleteim is voltak emiatt). Gondoltam, h megszökök , de nem tudom hová. Szüleim nem értenek meg, tesóm sem, barátaim nincsenek, pasim megért, de ő jelenleg Ázsiában van. Hová menjek (pénzem nincs, mert ezelőtti szakomra költöttem (orvosi), így teljesen tehetetlen vagyok anyagilag)?

köszönöm, és kérlek értelmes válaszokat

22/L



2014. szept. 16. 20:01
 1/8 bdrstnt ***** válasza:
ha rühelled akkor hagyd ott s menj el dolgozni,22 vagy... kèpes vagy önálló döntèseket hozni,azt csinãld amit te akarsz,ne azt amit a szüleid
2014. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha önmagad úgy gondolod hogy egyértelműen otthagynád az egyetemet, akkor lehet hogy a szívedre és józan eszedre kell hallgatnod, nem pedig mások elvárására.

Én is elvégeztem egy fősulit társadalmi és szülői nyomásra. Aztán mikor munkahelyeken rádöbbentem hogy diplomás cseléd lettem, otthagytam minden munkahelyet, nem érdekelt többé hogy másoknak mik az elvárásaik vagy hogy mik a társadalmi szokások. Önállóan kerestem a megélhetésem, persze tisztességes úton. Ha vissza lehetne pörgetni az időt, maximum egy érettségit szereznék és minél jobb angol nyelvtudást. Magát a tudást nagy becsben tartom, de kizárólag azt a tudást amit önszántadból szerzel meg, saját boldogulásod érdekében. Nem pedig azt a "tudást" amit mások sulykolnak beléd azért hogy másoknak megfelelj.

Ha úgy alakulna hogy ott hagyod az egyetemet, akkor soha ne feledd a következő mondást: Ha valamit nem kapsz meg, az azért van mert valami jobb vár rád.

2014. szept. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. szept. 16. 20:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nézd meg kérlek a 3idiots, a három idióta című filmet. Pont a te problémádról szól, ráadásul nagyon szórakoztató film, nekem is sokat segített.
2014. szept. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha már ilyen komoly lelki problémákat okoz a suli, és a leírtakból ítélve teljesen tönkreteszi az életedet, akkor tényleg ott kéne hagynod.

Nem akarok az egyetem és a szüleid ellen beszélni, de nem lehet így élni, hogy állandóan stresszelsz és tönkrevágod az egészségedet, ennyit egy diploma sem ér.

A szüleidnek ezt el kellene fogadniuk. Próbáltál velük leírni és elmondani a gondjaidat? De úgy tényleg kiönteni a szívedet?

Persze el kell helyezkedned majd a munkaerőpiacon, erre fel kell készülnöd, hogy ez sem lesz egy könnyű szülés.

Fősuli idején én is sokat stresszeltem és úgy, mint te már gyomoridegem volt, amikor valaki rákérdezett, hogy hogy megy a fősuli. Egy évet passzíváltattam, addig kerestem munkát, és teljesen felszabadultam lelkileg. Utána meg átmentem levelezőre és munka mellett csináltam meg a végéig.

Visszatérve a szüleidre: ha nem akarnak megérteni, akkor még mindig tudod azt csinálni mint én, hogy kompromisszumként megbeszéled velük, hogy 1 év szünetet tartasz (max ennyit lehet egyszerre passzíváltatni), és ha utána sem akarsz visszamenni, akkor nem mész. De lehet, hogy ennyi idő alatt változni fog a dolog. Ezt javaslom.

2014. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Javítás: nem leírni, a szüleiddel, hanem leülni :)
2014. szept. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

felnott ember vagy, azt csinalsz amit akarsz. Persze lehet hogy 10 ev mulva ra fogsz jonni, hogy megiscsak jobb lett volna vegigcsinalni.


Meg aztan ha mar az egyetem ennyire kikeszit, akkor nem tudom mi lesz a valo eletben...

2014. szept. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Olvasd el Robert T. Kiyosaki - Rich dad poor dad könyvet (nem tudom magyarul mi a neve, de azt hiszem a libriben láttam). Rövid könyv, gyorsan átfutsz rajta, de rengeteget segít.

Ezt komolyan ajánlom. Segíteni fog az életben, és a jelenlegi helyzetedben is.

2014. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!