Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el?

Hogyan érhetném el?

Figyelt kérdés
2 hónapja hogy szakítottunk a barátommal és most kissé megváltozott az életem. Igazából amíg nem ismertem, meg volt a társaságom, jól éreztem magam sok sok emberrel beszélgettem,hülysékedtem, mentünk erre-arra stb. és mikor összejöttünk akkor mégtöbb ismerőst, "barátot" szereztem általa, ő egy rendkívül nagy egyéniség és sokan szeretik, de így hogy vége lett (mert ő mégse gondolta olyan komolyan a dolgokat) így rengeteg embert veszítettem. hiába kérdeztem meg egyik lányismerősömet hogy miújság vele, stb stb nem írt vissza... aztán meg hogy új iskolát kezdtem, a régi barátaim már úgy tűnik elfelejtettek, ha valami gond van akkor én ott vagyok mindig, de ez fordítva mostmár nincs így, az új iskolába is beszélgetek emberekkel természetesen, csak ott meg van egy lány akivel nem tartjuk egymást szimpatikusnak, és igazából nem törődöm vele de ő barátkozik azokkal akikkel én is ami nekem nem probléma de ő nem vág hozzá jó pofát, meg tudom magam védeni ha kell, de most így hogy minden összejött, a szakítás, a barátaim, és az a lány... most kissé magam alatt vagyok és egyedül érzem magam. Hogyan érhetném el, hogy újra én is olyan érdekelt legyek, mint voltam?

2014. szept. 6. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Azok, akiket az exeden keresztül megismertél, úgy tűnik, hogy nem a barátaid; a régi barátaid inkább csak haverok voltak, úgy tűnik; felejtsd el őket és koncentrálj a jelenre. Nehéz lerázni ezeket az eseményeket, tudom én nagyon jól, de hagyd magad mögött a múltat, hogy lehessen jövőd.


Ami a sulit illeti... Most kezdted a középiskolát? Azzal a lánnyal ne foglalkozz, még az elején vagytok, mindenki keresi a társaságot, az új barátokat. Tudom, hülyén hangzik, de lehet, hogy a végén még ti is összebarátkoztok. Középsuliban volt egy barátnőm, aki jóban volt egy olyan lánnyal, akivel ki nem állhattuk egymást, mentek a burkolt megjegyzések, a kisebbfajta gonoszkodások stb. Aztán lassacskán változtunk, valahogy megismertük egymás bonyolultabb dolgait, családi problémáit és felébredt a kölcsönös megértés, lettek közös témáink, és azt vettük észre, hogy egész jól összebarátkoztunk. Én sose hittem volna, hogy ez megtörténik majd.


Szóval amit tehetsz: legyél barátságos és nyitott mások felé, senkit se csesztess (ki tudja, hogy kinek a segítsége kell majd az életben?). A többit bízd az időre. Az első 1-2-3 hónapban még nem nagyon szokott eldőlni, hogy kik lesznek tényleg a barátaid, jegyél jóban az emberekkel :)

2014. szept. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kálmix válasza:

Szerintem egyáltalán nincs semmi veszve. Maradj barátságos mindenkivel, ahogy előttem is írták. Ki tudja mi lesz?


Én a középiskola befejezésével szinte minden addigi haveromat elvesztettem egy csapásra! Pedig igazából nem tudom hogy mivel érdemeltem ki, de tudod mit!?

Le vannak tojva...

A fontos, hogy tudtam új kapcsolatokat építeni ezek után a munkahelyemen és lassacskán egy-két régi cimbora is feltűnt akikkel azóta is jóban vagyok.


Viszont tudok a gonosz-lányra is ellen példát. Egy osztállyal alattunk járt a barátnőm, aki az évfolyamtársával gyakorlatilag 3 és fél éven keresztül háborúban álltak. Az összes osztályok közötti versenyt/dogát/meccset személyes csatának fogták fel. Szét marták egymást. Mi a srácokkal arrea fogadtunk hogy egyszer kinyírják egymást még az érettségi előtt...

Aztán hogy-hogy nem, az érettségi előtti megpróbáltatások és a közös szalagavatóval járó herce-hurcák alatt összekovácsolódtak és megtalálták a hangot.

Basszus a mai napig puszi-barátnők! Közös képeket tólnak a facebookra, együtt oltogatják a pasikat stb. Nagyon egyhúron pendülnek. Pedig azóta egyikük már házas.


Szóval a lényeg, hogy sose tudhatod mi lesz. Élj a mának, légy jó és ha valakinek nem tetszel, tegyél rá magasról.

2014. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mindkét vàlasz nagyon hasznos, nagyon sokat segítettek :)
2014. szept. 10. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!