Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan értendő a "Hit nélkül...

Hogyan értendő a "Hit nélkül nem lehet élni" mondat?

Figyelt kérdés
Szerintem összemossák az istenhitet olyasmivel, mint pl. : hinni a jóságban, vagy az igazságban, vagy a tisztességben (erkölcsösségben). És szerintem ezt az összemosást az istenhívők teszik, az ő érdekük.
2014. aug. 18. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmezem, hogy mindig van valami, amiben az ember hisz.Legyen az saját maga, vagy az, hogy sikerül elérni a céljait, nem számít.mindenhez, amibe csak belefogsz, kell a hit, hogy sikerülni fog.


Az, hogy valaki ezt úgy fogja fel, hogy az Istenben való hit elengedhetetlen, valószínűleg még nem látott ateistát.

2014. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hit nélkül nincs élet. Valamiben mindig hinni kell, különben az élet céltalan. Hihetsz a hedonizmusban, és habzsolhatod az élvezeteket, hihetsz egy eszmének, és annak szentelheted az életed, hihetsz egy felsőbb hatalomban, hihetsz magadban, hihetsz tulajdonképpen akármiben. A lényeg, hogy mindig lesz valami, amiben hinni fogsz, különben az életed értelmetlen.


Hülyeség ezt összemosni a vallásokkal, bármelyikről is legyen szó. Nem csak egy, vagy több istenben lehet hinni. A hit nem korlátozódik a vallásokra.

2014. aug. 19. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!!! Egyszer már voltam olyan szitu' ban, amikor valaki ezt a hit dolgot próbálta úgy érttetni, hogy a hit egyenlő istenhit (vallásosság) - amivel én persze nem értettem egyet - ha elfogadjuk azt a mondást, hogy hit nélkül nem lehet élni. Nem mentem bele vitába, mert abban a helyzetben jobb volt hagyni az egészet.
2014. aug. 19. 07:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!