Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mennyire tisztelitek a...

Ti mennyire tisztelitek a nőket/lányokat? Miért?

Figyelt kérdés

Hosszabb véleményre vagyok kíváncsi, közvélemény-kutatás céljából. Érdekel a téma, és szeretnék magamnak egy cikket írni belőle. Tehát nem háromszavas válaszokat várok. Köszi! :)

15/l



2014. aug. 10. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Nagy általánosságban elmondhatom hogy nem mindenki érdemli meg a tisztelet főleg nem lányok között, a nők már kicsivel értelmesebbek kedvesebbek, úgy állok hozzá hogy azt adom amit kapok, ha valaki lenéző, fent hordja az arcát, azt meg is pofoznám.

22F

2014. aug. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem jobban, mint a férfiakat. De én tisztelek minden embert kezdetben, majd a megismerésük után a mértéke változik pozitív, vagy negatív irányba, sajnos többnyire az utóbbi. A tisztelet oka, hogy ugyan olyan értékű emberek, mint én( mikor még nem tudok róla semmit/túl sokat), ez esetben pedig megérdemli, és el is várom azt gondolom.


Különösen nők tisztelete... Először a házasság ugrik be. Pontosabban a gyereknevelés, hiszen többnyire a nők maradnak otthon gyerekkel, míg a férfi dolgozik, amiért azt gondolom, kevés pénzt, és elismerést kapnak, hiszen a független karrierlehetőségeiket áldozzák fel( részben) azért, hogy felneveljék a gyereket, ami nem könnyű feladat. Illetve többnyire nem térnek vissza a munkájukhoz és rengeteg házimunkát ők végeznek, amiért fizetést egyáltalán nem kapnak. Persze ezek is egyénfüggő dolgok. Ha egy anya egész nap ordibál a gyerekkel, nem érzek benne semmi tiszteletreméltót, tehát ez ilyen általános.


Családban betöltött szerepen kívül van még pár dolog, ami beugrik. Ami a nőt terheli, és férfiakat nem: szülés, szőrtelenítés, menstruáció, hajukkal/ruháikkal, a külsejükkel többet kell törődniük(ez számomra nem elvárás, általánosságban értem), úgy általánosságban többet várnak el társadalmilag tőlük, mint férfiaktól. Érzelmileg is általában több minden terheli őket.


Ezek csak hirtelen jött gondolatok, nem rám vonatkoznak, hanem a társadalmon látom ezeket. Személy szerint tisztelem a nőket, nincs különös oka, hisz mindenkihez tisztelettel állok oda. Némelyik része furának tűnik, de remélem a lényeget érted. Remélem segíthettem. :) 17/f

2014. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából az ötlet onnan jött, hogy kezdem úgy érezni, a generációm egy picit el van rontva ilyen szempontból. A legtöbben nem tisztelik a másik nemet, és először inkább a női nemre kérdeztem rá, majd valamikor a férfira is rá fogok.

2014. aug. 10. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog a tisztelet. Mégpedig azért, mert nincs nemhez, korhoz vagy származáshoz kötve. A tiszteletet ki kell érdemelni, akárkiről legyen szó. Azért, mert valaki nő, nem indul előrébbről, mint egy férfi. Azt sem gondolom, hogy minden időst tisztelni kell, csak a kora miatt. Nem a kort kell tisztelni, hanem az embert. Ezek után elmondhatom azt, hogy általánosságban semmivel nem tisztelem jobban a nőket azért, mert nők. Egy titulus, vagy elért eredmény, életpálya, belső értékek már annál inkább okot adnak a tiszteletre. Mondok pár példát. Tisztelem a matematika tanárnőmet, mert annak szentelte az életét, hogy oktatja a fiatalokat. Lehet, hogy lett volna jobb lehetősége, de ő mégis ezt választotta, időt, energiát nem sajnálva. Tisztelem azokat az édesanyákat, akik megszültek egy(több) gyereket, majd azokat becsületesen felnevelték és tisztességes embert faragtak belőlük. Tisztelem a lányt, aki szereti a barátját és hűséges hozzá, kitart mellette. Ezek (többek közt) tiszteletre méltó dolgok. Nem tisztelem azt a lányt, akinek meglenne a lehetősége egy szép és jó életre, ő mégis eltékozolja azt. Lehetne még napestig sorolni ezeket. Remélem tudtam segíteni.
2014. aug. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ilyen válaszra számítasz, de én nem "nemeket" vagy "korcsoportokat" tisztelek, hanem embereket, személyeket.

A tisztelet megléte és/vagy mértéke nálam attól függ, hogy kiérdemli-e az illető, hogy emberileg milyen, illetve saját személyes preferenciáim is szerepet játszanak ebben (azaz hogy személy szerint milyen tulajdonságokra nézek fel és milyenek, amik hidegen hagynak vagy éppen taszítanak).


Írta egy korábbi válaszoló, hogy a nők élete nehezebb, példákat is hozott. Én nőként úgy érzem, hogy jelen társadalmunkban és korunkban nem a nők élete nehezebb, hanem MÁS nehézségeik és megpróbáltatásaik vannak, mint a férfiaknak. Pl. különféle (szerintem) elavult társadalmi elvárások nem csak nőket érintenek, hanem férfiakat is, és vannak témák, amikben bizony a társadalom a férfiakat presszionálja jobban, erre is lehetne példákat mondani.

De a társadalmi osztálybeli különbségek szerintem meghatározóbbak, mint a nemiek.


Viszont ha el is fogadom, hogy egy embercsoportnak (pl. nők) "nehezebb" az élete egy vagy több aspektusból, ez önmagában még nem vált ki belőlem tiszteletet, legfeljebb sajnálatot. Ha a nehézségei ellenére emberileg értékes személlyé változik, olyanná, akire fel lehet nézni, akkor már tisztelem.

2014. aug. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!