Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért változott ekkorát a...

Miért változott ekkorát a világ? És miért érzem emiatt ilyen rosszul magam?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok. Facebookon mindig azt látom, hogy középiskolás osztálytársaimnak már gyereke van, vagy éppen összeköltözött a párjával/feleségül ment hozzá. Ultrahangos képeket töltenek fel, aztán külön a lakásról, az esküvőről. Ezzel szemben én szakmára járok (ahol szintén egy osztálytársam terhes, a másiknak most volt az esküvője és velem egy idősek), azt tervezem, hogy még pár évig ezután tanulni szeretnék (EKF). Még soha nem volt rendes kapcsolatom. Van egy fiú, akibe szerelmes vagyok 2.5 éve (első szerelem), vele barátság extrákkal működik. Én akartam, hogy a közelébe lehessek és mára ő is egészen hozzászokott az én jelenlétemhez. A héten kétszer aludt nálam, múlt héten háromszor és másnap délig mindig maradt. Ezzel szemben úgy érzem, olyanról, hogy esküvő lecsúszok, baba az még szóba sem jöhet (Miből? Munkám sincs. A többieknek sem, akiknek van már, de mindegy.) és szeretném, ha úgy alakulna, hogy mindene meglegyen.

Lehet, csak irigy vagyok, biztos el fog jönni az én időm is, de régen nem így volt nem?

20/l


2014. júl. 31. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
20 éves ne viccelj már. Én 35 évesen találtam meg az igazit, párom 40 évesen szülte a gyermekünket és nagyon boldogok vagyunk. Igaz ez túl későn van már, de azok az osztálytársaid nagy eséllyel el fognak válni. Ha túl korán alapítanak családot az ritkán marad egyben, mert még tapasztalatlanok. Ne irigykedj, a mai világban szinte divat a munkának élni és későn családot alapítani, igaz írtad még nincs munkád. Kösd le magad. Igen régen sosem nézték annyira az anyagiakat, meg akkor még voltak betegségek amik miatt korán és sok gyermeket szültek, de ma már nem kell, mert általában mindenki megéri a felnőttkort.
2014. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért ne érezd rosszul magad, hogy te felelősen szeretnél gyereket vállalni, ez pozitív dolog. Nem vagy lekésve még semmiről, igazából 8-10 évig még biztosan nem is leszel. Inkább később házasodj meg és vállalj gyereket, de akkor azzal akivel tényleg kölcsönösen szeretitek egymást, mint hogy belevágj egy házasságba, gyerekvállalásba, csak azért, nehogy lekéss valamiről, és aztán megbánd.
2014. júl. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lekésni nem fogsz semmiről, az tuti. Legyen munkád, valakid, aki kölcsönösen szeret (ne égesd ki magad ilyen barátság extrákkal dologgal, nem éri meg szerintem), aztán jöhet a család. Időd van még, most az alapokat szerezd meg.
2014. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom te milyen világban élsz, de én is 20 éves vagyok és így végignézve a 40 fős volt középsulis osztályomat.. hát.. egy sem házasodott össze és összeköltözés sincs köztük, gyerek meg pláne nem.
2014. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

régen is így volt többnyire, csak kicsit jobban kerestek az emberek és nem voltak ilyen magas igényeik.


ha megnézed a világon mindig mindenhol a szegény buta emberek szaporodtak jobban, illetve magyarország mindig le volt maradva a többi országhoz képest, még akkor is, ha 1-2 nagy tudós született ide.


ha családot akarsz alapítani, külföldön keress lehetőséget.


az pedig tény, hogy a tiniházasságok addig tartanak, mint a tiniszerelmek, aztán gyerektartás lesz belőle meg "miért nem tartanak vonzónak a pasik striákkal meg gyerekkel?" jellegű kérdések, a gyereket meg az utca neveli fel.

2014. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!