Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha váratlanul, hívatlanul...

Ha váratlanul, hívatlanul esti órákban egy távoli ismerős (akivel 4-5 évente egyszer, ha találkozunk) becsönget az illetlenség?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, de még én éreztem magam kellemetlenül és próbáltam kedves lenni, ahelyett hogy elküldtem volna.

Bunkóság lett volna elküldeni?


2014. júl. 14. 10:49
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Attól függ miért csenget be. Ha épp akkor jár az országban, és találkozni szeretne az ok. Vagy ha sürgős segítség kell. De ha lett volna eséllye előre egyeztetni a találkozót, pl. telefon, vagy a városban lakik, és bármikor jöhetett volna, akkor bunkóság.
2014. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ez illetlenség, igen. Én alapból nem szeretem, ha valaki váratlanul beállít, mindegy, ki az. Hacsak nincs vészhelyzet, akkor elvárom mindenkitől, hogy szóljon előre, ha esetleg meg szeretne látogatni. Ez nekem valahogy alapvető udvariasság, én is mindig előre megkérdezem, hogy mehetek-e.

Talán kicsit bunkóság lett volna elküldeni, de távoli ismerősként hívatlanul beállítani, főleg este, még nagyobb bunkóság. Azért remélem éreztetted vele kicsit, hogy ez neked kellemetlen. Én általában kerek-perec megmondom mindenkinek, hogy sajna az ilyesmi nekem nem fér bele, ilyen vagyok, szóval ha nem akar megbántani, akkor mindig szóljon előre. :S

2014. júl. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Erre jártak, de ezt már hetekkel ezelőtt tudták, hogy fognak majd erre jönni, szóval nem volt vészhelyzet.
2014. júl. 14. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kérdező, nem ismerjük a miértet, de ha nem élet-halál kérdése volt, akkor szerintem illetlenség.

Nálunk az szokott lenni, hogy a párom rokonai random feljönnek hozzánk úgy, hogy előtte nem szólnak. Tegnap ugyanez volt, én meg zsíros hajjal, otthoni ruhában voltam, a szobában épp kupi volt és annyira kellemetlenül éreztem magam. Mellesleg nem velük akartam tölteni a hétvégémet.

2014. júl. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nekem is azért volt fura, kellemetlen, mert még a legközelebbi barátaimhoz, rokonaimhoz sem állítok be így.

Ráadásul éjfél felé közeledve még nekem kellett szólnom, hogy én másnap dolgozom, tehát már intézném a dolgaimat és lefeküdnék. Amin ők nagyon meglepődtek :S

2014. júl. 14. 11:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak nem tényleg vészhelyzet, akkor illetlenség.


Ma már gyakorlatilag mindeniinél van telefon, mielött bárhová beállítok este, odaszólok, és megkérdezem, hogy ráérnek-e, ha nemet mondanak, akkor azt tudomásul veszem és nem megyek oda.

2014. júl. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én tegnap este olyan hulla voltam, hogy bárkit elküldtem volna, hogy ma hívjon fel és egyeztessünk, ha találkozni akarnak velem, mert én most bizony aludni fogok.
2014. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem hívatlanul mindenhova bunkóság beállítani. Én még a szüleimet is felhívom ha arra járok,hogy beugorhatok-e.
2014. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-5 évente egyszer, ismerős státuszban van? És vasárnap este? Gondolkodás nélkül elküldtem volna.

De ha mégis beengedem, ahogy tetted, és nem veszi a lapot, hogy húzzon már haza, akkor simán kidobtam volna az illetőt. Pedig nem vagyok egy agresszív szemétláda, de ami sok az sok.

2014. júl. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

És amúgy miért állított be hozzátok?

mi volt rá az oka??

2014. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!