Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok, ha éjszaka...

Mit csinálnátok, ha éjszaka eltévednétek egyedül egy nagyobb erdőben?

Figyelt kérdés
Hogyan oldanátok meg a helyzetet?
2014. jún. 25. 10:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretlen erdőben, lefeküdnék és megpróbálnék elaludni, semmiképp nem kavarnám magamat még mélyebbre.


A mi erdőnkben pedig a lejtéséből tudom hogy merre van a lakóövezet, és merre a szlovák határ :)

21F

2014. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Valószínűleg leülnék a seggemre, és reggel mennék tovább. De persze kérdés hogy hogy kerülök egy erdőbe este, mert nem mindegy hogy túrázás közben, vagy egy részeg éjszaka után :D
2014. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Ha megtörténne ez velem, (persze nincs segítség,telefon) akkor elsőnek egy nagy bottal(fegyver) keresném a kiutat, max. 30 percig, mert tudnám most minden számít. Másodszorra tüzet raknék egy biztonságos helyen, és próbálnék pihenni, hogy reggel ki tudjak jutni. Ha nem sikerülne, akkor kezdődne az igazi túl élési mód... :)

13/L

2014. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Kiválasztanék egy csillagot és azt követném, abba az irányba mennék. Abból az irányból választanék csillagot, ahol sejtéseim szerint bementem a sűrűbe, akkor biztosan nem cikáznék el jobbra-balra, nem hosszabbítanám meg fölöslegesen az utam, hanem nagy valószínűséggel egyenesen haladnék. Figyelembe venném a göncöl-szekér pozícióját is, mert az mindig minden körülmények között tudom ,hogy merre áll a lakóhelyemtől. Mivel minden erdőnek vége van egyszer, a lehető leggyorsabban kijutnék egy tisztásra. Le biztos nem feküdnék, a bánat tudna aludni egy sötét erdőben. :-D
2014. jún. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálnék? Ugyan azt mint bárki más. Pánikolnék.


Persze minden a körülményektől függ. Telefon, lámpa, kaja, víz, kés, zsinór stb van-e az embernél. Milyenek a látási viszonyok, az időjárás. Lényeg, hogy a pánikon kívül minden kérdéses :)

2014. jún. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Előkapnám a mobilom, és felhívnám valamelyik rokonomat, hogy jöjjön értem. Neki könnyű lenne megtalálnia a fény alapján.
2014. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt a többség elég optimista... erdőben mégis hogy látna az ember csillagokat? A fák közt olyan sötét van hogy az is problémát jelent hogy az úton maradj, ha már eleve eltévedtél, fölösleges menned bárhová is, csak nekimész a fáknak, vagy belezuhansz a csalánba. Esetleg ha elég széles az út vagy egy irtáson vagy és van holdfény, akkor van esélyed gyalogolni, de akkor is fölösleges. Legjobb megvárni a reggelt.
2014. jún. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Fölmásznék egy fára és hangosan énekelnék amíg hajnalodni nem kezd.
2014. jún. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
5. a legjobb :-D És igaz, nem tudom ,hogy látnék-e csillagokat. Én azt hiszem látnék, de nem tudom, még nem tévedtem el erdőben és különben is miért tévednék el? Meg mi a fenét keresnék egy erdőben egyedül sötétedés után?
2014. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Erről a csillag követésről az jut eszembe, hogy egyszer láttam egy dokumentumfilmet, amiben egy pasi lezuhant talán egy kis sárkányernyővel és azt sem tudta hol van. Nem tudom már, hogy csak este tért-e magához és a sarkcsillagot kezdte el követni vagy a mohák növése alapján megállapította merre van észak és elkezdett arra menni a sebesüléseivel napokon át. Ha a másik irányba megy kb fél-1 óra sétára volt egy falu...

Telefonon bejelentem, hogy elvesztem és maradnék helyben amíg megtalálnak, vagy gondolom már valakim amúgy is bejelentést tett, mert általában nem nagyon mennek túrázni az emberek mások tudta nélkül úgy, hogy éjjel sem mennek haza. Amúgy én is félnék, mint az 5ös. Félnék, hogy felöklel egy vadállat, megfagyok vagy felgyújtom az erdőt ha tűzet gyújtok...:D

2014. jún. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!