Miért vannak olyan emberek, akik azt élvezik, hogy beszólnak, belekötnek és megvernek. Miért vannak ilyen gonosz emberek?
mindig is voltak rossz emberek.
ellenük vagy azt tudod tenni, hogy szinte tudomást sem veszel róluk, vagy kiállsz magadért.
mindkettő viselkedésforma irritálja őket.
de ha igazi ember akarsz lenni, kiállsz magadért.
onnantól meghúzod a határvonalat, és ezt már ők is tudni fogják.
Az előző válaszolók nem a kérdésre feleltek. Ezek az emberek nem rosszak, vagy gonoszak. Mindenki ugyanolyannak születik, a neveltetése, és a tapasztalatai alakítják azzá, aki.
Ezeknek az embereknek megvan a maguk gondja, például alkoholista, agresszív szülő, vagy egyszerűen dolgozik bennük valamiféle megfelelési kényszer, hogy őket "menőnek" lássák, vagy irigyek, amiért valamiben gyengébben teljesítenek. Mindenkinek megvannak a maguk gondjai. Ne gondolj rájuk gonoszként, egyszerűen rosszul kezelik a problémáikat, vagy rosszul nevelték őket.
Az egyetlen megoldás egyébként az, ha kiállsz magadért.
Válaszolni akartam, de az előző kb. pont azt írta, amit szerettem volna. Nincsenek gonosz emberek, csak tévedésben élő emberek. Próbálj meg nem haragudni rájuk, mert az csak téged mérgez meg!
27F
Az ilyen emberek általában az életük valamely területén sikertelenek és ilyen dolgokkal akarnak kompenzálni.
Az éremnek mindig 2 oldala van: egyik, aki beszól és verekszik, a másik meg aki hagyja. Lényeg, hogy állj a sarkadra és ne hagyd magad, mert ezek az emberek ebből táplálkoznak, ha látják, hogy ezt csinálhatják veled. Onnantól fogva, hogy kiállsz magadért, máshogy fognak ők is hozzáállni a dologhoz és leszállnak rólad. Akció-reakció: egy ember viselkedése egész addig nem fog változni veled szemben, amíg te nem változtatsz a hozzáállásodon.
Egyetértek a válaszolókkal, akik írták, hogy nem gonoszságból kötekedőek vagy erőszakosak az emberek, és nem is vezethető vissza egyetlen okra, de itt van pár dolog ami valószínűsítheti, hogy ilyenek legyenek:
- Rossz szocializáció / családi minta: Ha a gyerek nem tanulja meg a konfliktuskezelés egyéb módjait, mert nem látott maga előtt mintát, vagy a szociális közegében ez a megszokott, akkor gyakori, hogy átveszi ezt - akkor is, ha belül esetleg tudja, hogy rossz amit tesz (dehát ugye "eljár a keze")
- Alkohol. Oldja a gátlásokat, csak épp az a civilizált viselkedés, hogy kulturáltan intézzük a konfliktusainkat és ne állat módjára, az is egy "gát" valahol. Sokan erőszakossá válnak - persze nem mindenki.
- Megfelelési kényszer + csoport-nyomás: a kötekedők egyik gyakori jellemzője, hogy falkában járnak - a falkának nem minden egyes tagja kötekedne jó eséllyel, csak enged a csoportnyomásnak, de egyedül soknak nem lenne akkora a szája ugye. :) Kamasz fiúknál gyakoribb az ilyen. Az is megesik hogy egy "húzóerő" van, a többi meg az ő jelenlétében bátorodik fel.
- Frusztráció és harag-kezelési problémák: Vannak alapjáraton higgadtabb és indulatosabb emberek, utóbbiaknál ha valami kiveri a biztosítékot, valamilyen frusztráció éri őket (akár saját maguktól csak kivetítik a környezetre, akár környezeti hatásként), van rá esély, hogy erőszakosan reagálnak.
Ezzel nem azt mondom, hogy a kötekedésre vagy az erőszakra mentség lenne - nincs - csak annyit, hogy démonizálni felesleges az elkövetőket, emberek, emberi gyengeségekkel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!