Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudtok olyan művészfilmet,...

Tudtok olyan művészfilmet, ami tetszene nekem az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Szeretem az olyan filmeket, melyekben a nem a párbeszéden van a hangsúly, maga a hangulat, a képi világ adja a cselekményét a történetnek.

A kedvenc filmem az Amélie csodálatos élete, a legtökéletesebb film, amit valaha láttam. Amik még szintén nagyon tetszettek, és jellemző rá a "jelenet beszél, nem a karakter", az a Leány gyöngy fülbevalóval és az Egy gésa emlékiratai.

Ezekből látszódik, hogy szeretem a romantikus történeteket, így ha lehet, hasonló ajánlatokat szívesen fogadnék.


2014. ápr. 10. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Jess+Moss, Wristcutters: A love story, és még rengeteg Sundance-es film. Ha van Sundance Channel nálad, ajánlom figyelmedbe. Néha igazi gyöngyszemeket találsz.

Ha nem tudsz angolul, a műsorrend alapján tudsz keresgélni filmeket, és feliratot hozzájuk. Néhány filmet lenyomnak felirattal, de sokszor elmarad.

A Jess+Moss-hoz pl. nincs magyar szinkron, feliratot viszont lehet hogy találsz hozzá.

2014. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nekem is az Amélie a kedvenc filmem, írok párat ami hasonló hatással volt rám:


Semmit magamról (Nothing personal), Pillangó (van egy-két ilyen című film, én a 2002-es franciára gondolok), Egy makulátlan elme örök ragyogása, Köntörfalak (ez magyar, Dyga Zsombor rendezte), Arizónai álmodozók, Sohaország (Neverwas), Ben X, Eszter hagyatéka.


Így hirtelen ezek jutnak eszembe, lehet, hogy ismersz belőlük párat, de hátha találsz olyat ami tetszik. :)

2014. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az összes Wes Anderson film ami létik evör...Tim Burton filmek különösen a Nagy Hal. Ill. egyéb független filmek: Sin City vagy minden Miyazaki mese(igen mese...de művészi mind) vagy a Donnie Darko. De utóbbi nagyon necces ott a szöveg is nagy falat...
2014. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!