Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy valakivel...

Miért lehet az, hogy valakivel a hobbijáról próbálok beszélgetni, aztán még arról is tök unottan beszél velem?

Figyelt kérdés
Azt várnám, és szerintem normális esetben úgy is lenne, hogy ha valakit a hobbijáról kérdezek, mivel azt szereti, elkezd róla áradozni, mesélni lelkesen, mégha én nekem nem is az a hobbim. Ehelyett csak rövid válaszokat adnak mindig, tök unottan. Miért van ez? Miért nem akarnak velem az emberek még a saját hobbijukról se beszélni?
2014. febr. 23. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mert valszeg megérzik a manipulatív szándékod.

én is csak arra érdemesek és a komolyan érdeklődőknek adom ki a dolgaimat.

szóval a helyes lépés az lenne,hogy te beszélsz az ő hobbijáról először és utána vonod be őt és kezded kérdezni róla.

vagyis nyitsz,komfortot alakítasz ki és után ásol mélyebbre,nem egyből bele a közepébe.

2014. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te ugyanaz a kérdező vagy, aki vagy két napja teszi fel ezeket a kérdéseket erről a beszélgetős dologról?


Rosszul teszed fel a kérdést. Mármint nem nekik, nekünk, itt. Ne az érdekeljen, miért, hanem hogy hogyan segíthetsz ezen.

Ezt meg már többször is megválaszoltam neked, de úgy látszik, nem voltál vele elégedett.

Nyisd meg a régi kérdéseid és olvasd újra azokat a válaszokat.

2014. febr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg azt se ártana megvizsgálnod magadban, őszintén kérdezel-e, vagy csak mindenáron beszélgetni akarsz. Az emberek megérzik ezt, ahogy az első is írta.

Ha pedig nem igazán érdekel mások dolga, akkor nem kell kérdezni. Mások lazán cseverésznek, ne érdekeljen. Ők olyanok, te meg ilyen vagy, csendesebb, nem annyira cserfes. Hiába erőlteted, az alkatod nem változik meg.

Nem tudom, erről van-e szó, ezt neked kell tudnod. Nem kötelező beszélgetni mindenkivel hosszasan, csak mert mások ezt teszik.

2014. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem akar konkrétan lekoptatni. vagy tényleg rém unalmas ember.
2014. febr. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem számít, hogy érdekelje a másikat, amit mondok neki. Ha tudom, hogy őt nem érdekli a hobbim, akkor nem beszélek neki hosszan, mert nem akarom untatni. Tehát megkérdezed, mi a hobbim, mondom, hogy lovaglás. Ha felcsillan a szemed és mondod, hogy te is jársz/akarsz járni vagy valami, akkor elkezdek mesélni róla. Ha látom rajtad, hogy egyáltalán nem érdekel, akkor mondok pár szót és ennyi.
2014. febr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!