Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi van?! Internetes...

Ilyenkor mi van?! Internetes csalás?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy eladtam valamit vaterán, (régi telefonom) és a vevő azt állítja nem az voltba csomagban... Ilyen velem még nem történt mit lehet tenni? Hogyan tudom az igazamat bizonyítani?
2014. jan. 6. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
És ő hogy bizonyítja a sajátját?
2014. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Beírtam a googlebe és így már ítéltek el pár embert:((( ezt meglehet csinálni?!
2014. jan. 6. 17:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Na de mivel bizonyítja, hogy nem az volt a dobozban?
2014. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy küldted el? postai csomag? utánvét?
2014. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Eleve nem értem, miért küldted előbb, minthogy fizetett volna... ne haragudj, de ez a te hibád. Minden Vaterás tudja, hogy előbb utalják a pénzt, és csak utána küldjük a terméket. Ez így ebben a formában a te felelőtlenséged.
2014. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kifizette előre! Azzal fenyeget hogy feljelent ha nem utalom vissza a pénzt... Egyébként ajánlott levelkent küldtem.
2014. jan. 6. 17:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a vásárlót terheli a felelősség, ez a hátránya az internetes vásárlásnak, de attól még te nem szegtél semmilyen szabályt. Fenyegetőzhet, meg perelhet, de nem hiszem, hogy te jönnél ki rosszul belőle.


Másik: ha ajánlottan küldted, akkor az ajánlószelvény igazolja, hogy feladtad a csomagot. Nem emlékszek már rá mi is van rajta, de a feladási díj biztos, amit ugye a csomag súlya alapján számolnak ki. Így ha nem üres dobozt küldtél, akkor sokkal drágább volt a feladás, mint ha a doboz üres lett volna. Neked ez egy bizonyíték. Neki meg nincs semmije.

2014. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ajánlott szelvényt le lehet követni, de ez itt nem számít mert megérkezett a levél. A postán is kilophatták, és a posta mossa kezeit mert nem vettél igénybe külön szolgáltatást. Nem tudom mi a pontos neve, de a múltkor olvastam egy panaszt hogy "elveszett" az Erzsébet utalvány út közbe és erre hivatkozott a posta.

Feljelentés után esetleg a levél súlya bizonyíthat valamit.

2014. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kérd meg hogy küldje vissza amit kapott, és miután megnézted a csomagot, eldöntöd,hogy visszafizeted vagy sem..
2014. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos csak sima ajánlott levélként feladni egy telefont nagy felelőtlenség. Egy telefont értékbiztosított csomagként értéknyilvánítással kell postára adni.

De itt az egyik kommentelő jó tippet adott.

Meg kell nézni az ajánlott küldemény feladó szelvényét: arra a posta ráírta, hogy hány gramm volt a küldemény a feladáskor. Az én Samsung Galaxym például 115 gramm. Nézd meg a neten, a Te telódnak mennyi volt a tömege, és ha annál nehezebb van a feladóvevényre írva, akkor azzal tudod bizonyítani, hogy feladáskor még benne volt a csomagban. Amúgy a boríték meg egy-két papírlap 30 gramm alatti tömegű...

2014. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!