Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kell tennem, ha író...

Mit kell tennem, ha író akarnék lenni?

Figyelt kérdés

Ezt először is nem úgy kell elképzelni, hogy kizárólag az írásból akarok megélni. Járok egy főiskolára is, tehát az írói munka csak egy párhuzamos elfoglaltság lenne.


Kezdem tehát ott, hogy viszonylag fiatal vagyok, de sokak szerint kiváló a fogalmazási készségem, figyelemfelkeltő gondolataim vannak és van tehetségem az íráshoz.


Mit kellene tennem tehát ahhoz, hogy kipróbáljam magam ezen a téren ? Azt tudom, hogyha kiadóhoz megyek, akkor fizetnem kell azért, hogy kiadják az irományaimat, de ezenkívül mik azok a tudnivalók, amelyeket érdemes lenne tudnom ezzel a témával kapcsolatosan ?


2013. dec. 2. 10:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Küldd be amatőr írói oldalakra. Én is szeretek írni és az ilyen oldalakon sokat lehet tanulni.


Ez szerintem egy nagyon jó oldal: [link]


Ez viszont már profiknak való, úgy veszem észre: [link]


Az első oldalon biztos, hogy ki fogják tenni az írásodat, a második viszont kemény, ha ki is teszik, akkor is nagyon szét fogják szedni. Én egyszer küldtem be oda írást, nem tették ki, viszont hasznos kritikát kaptam, amiből a mai napig építkezek.


Itt gyakorolhatsz. A többiről meg fogalmam sincs. Gondolom megírod, utána elmész egy kiadóhoz, fizetsz és kiadják. De egy kiadás több százezer forintokba kerül. Legalábbis akivel egyszer beszéltem, az egy százasért adatta ki, de neki is nagy szerencséje volt. Úgyhogy ehhez sem elég pusztán a tehetség.

2013. dec. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!