Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez most akkor mi? (LENT)

Ez most akkor mi? (LENT)

Figyelt kérdés
Sokkan mondják, hogy inkább lennének boldogak mint gazdagod..Ez tényleg így van? Mert én nem így gondolom..inkább leszek boldogtalan 2 lakással meg három autoval, monthogz boldogtalan legyek az utcán. Szerintem ahhoz hogz igazán boldog legyél szükséged van pénzre...
2013. nov. 20. 18:07
 1/10 Sir Sarcasm válasza:
én is a pénzt vlasztanám, már csak azért is, mert pénz nélkül egyáltalán nem érzem boldognak magam
2013. nov. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Anno, a Forest Gump c. filmben volt a bölcs gondolat, hogy "a boldogsághoz csupán kis gazdagság kell, a többi csak, hogy mutogassuk". A lényeg, hogy annyi pénzre szükség van a mai világban, hogy ne árnyékolja be a mindennapjaidat a szegénység, a többi anyagi dolog meg nem lényeges ( 2 ház, több autó stb. ).
2013. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is inkább a pénzt választanám de ezt arra szokták érteni, hogy nagyon gazdagként még nem biztos, hogy boldog leszel. Szóval inkább átlagkereset + boldogság mint gazdagság.
2013. nov. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

őő nézőpont kérdése :D ha azt veszed h minden luxus adott fullos ház , autó .. de viszont egyedül vagy az szar . szóval igazán így nem vagy boldog .

de csórón se , mert egy aluljáróban kuporogsz a csöves pasiddal vagy nőddel .. na de ez a 2 véglet volt . am ha gazdag vagy , akkor társaságod is lesz , az már egy másik dolog ha csak a pénz miatt vannak veled .

2013. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A boldogság része a bőség: hogy meg van az amire szűkséged van
2013. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zakathol ***** válasza:

#5: És itt értünk el az egyik legérzékenyebb ponthoz: Szükség.

Tudod a modern marketing-tudománynak pont az a lényege, hogy úgy manipuláljon, hogy olyan dolgokat érezz szükségesnek, amikre valójában nem lenne. Az új technológiai újítások is igényt teremtenek, nem pedig elégítenek ki. És ez nem mindegy.

2013. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nyilván szükség van pénzre, de ahhoz nem kell gazdagnak lenni, hogy boldog légy. Életem legboldogabb napja akkor volt, mikor megcsókolt a szerelmem. Aztán meg kivoltam, mikor átba.ott és az sem érdekelt volna, ha 60 házam van (persze nincs).
2013. nov. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a pénz önmagában nem boldogít, de attól még szerves része az életnek és a boldogsághoz is hozzájárul
2013. nov. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A pénz nem boldogít, de jó, ha van. Ezzel ki lehet fejezni az igazságot.
2013. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kétségkívül némileg erőltetettnek hat az, amikor valaki bizonygatni próbálja, hogy neki nincs szüksége semmire a boldogsághoz.


Nyilván mindenki azért hajt, hogy feljebb jusson anyagilag is, szociálisan is és szellemileg is. A gond nem akkor van, amikor valaki megvalósítja ezek közül valamelyiket, illetve az összeset, hanem akkor, amikor leragad csak az egyiknél és megfeledkezik a többiről.


Ezenkívül ebben a materializmustól dominált korszakban sokan hajlamosak átesni a ló túloldalára, amikor pénzügyről van szó. Ha valaki azt mondja, hogy számára fontos az anyagi jólét, akkor azt a személyt már egyből „ materialista, pénzéhes, egoista „ fráternek minősítik, ezért is mondják már sokan inkább azt, hogy nem akarnak gazdagok lenni, mert elakarják kerülni az ilyen felszínes minősítéseket, ezáltal pedig kialakul egy ilyen kollektív színlelés, hogy látszatra senki nem akar pénzt, de ezenkívül nyilván mindenkinek a céljai között szerepel ez is.


Nem arról van szó, hogy szegényen nem lehet boldognak lenni. Viszont semmi értelme nincs olyan logikátlan képzeteket alkotni, amelyek által elhitetik sokan magukkal, hogy nem akarnak fejlődni, nem akarnak jobb körülményeket, nem akarnak jólétet stb. , mert ők „ csak így „ boldogok és nekik másképp a boldogság nem is kell. Nagyon jó az, ha valaki boldog szegényen is és gazdagon is, viszont én még olyan emberrel nem találkoztam, aki azt mondta volna, hogy „ Az életben az a célom, hogy boldog legyek és szegény. „ – Tehát bizonyos szinten túl már nincs értelme olyasmi elhitetni és erőltetni, amelynek nincs értelme és természetellenes is ( ugyanis az emberiséget a fejlődés hajtja, nem pedig a hanyatlás, a jólétre való törekvés biztosítja a túlélést és nem a hiány, az ínség és a nélkülözés.

2013. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!