Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal? Mit...

Mit kezdjek magammal? Mit kezdjek ezekkel?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, de még mindig nem tudom, mit kezdjek magammal...

Angol felső, német közép és holland (nincs belőle nyelvvizsga, de alapfokon lehetek kb.). Irodalomból, nyelvtanból nagyon jó vagyok, nyelvekből is.

Mit csináljak? Mit ajánlanátok? Akár egyetemet, akár munkát, bármit... Ennyire tanácstalan még sosem voltam, egyszerűen elveszett vagyok, fogalmam sincs, hogy mit csináljak.. Nem bízom semmiben. Nem akarok itthon maradni, más országban szeretnék boldogulni... Nem tudom mit csináljak. Kétségbe vagyok esve. Bocsi a hülye kérdésért. Nektek is ilyen volt az érettségi előtt? Valami nyugtatást légyszi... :( 19L


2013. nov. 14. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne mi döntsük már el hogy mi legyél.

Nyilván érdemes végiggondolni, hogy mire jó az amiben jó vagy. Akár összeírni is. És miután megvan nézd végig hogy melyiket csináld szívesen heti minimum 40 órában. Hát valami ilyesmit kellene találnod.

2013. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan ez a helyzet volt velem! Hidd el, ki fog tisztulni minden, de keresgelhetsz interneten is ajanlatok utan, gondold at, hogy mire szakosodhatnal, es abbol mi lenne a legkedvezobb a helyzeteidet nezve. En 8 eve erettsegiztem, nagyon boldog vagyok, csaladom es egy nagyszeru allasom van. Sok sikert kivanok mindenhez! :)
2013. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Tudod... Szerintem nagyon nagyon sok mindenki küzd ezzel a "problémával". Sok fiatalnak nincs olyan húú de nagy célja. Ahogy nekem sincs. Eldöntöd, hogy ez akarsz lenni de amikor odaérsz elkezdesz gondolkozni hogy biztos ez akarok lenni?? Ne aggódj ezen! Legyél minden! :) Próbálj ki mindent, konyhai mosogató, szakács, logisztikai asszisztens, közgazdász, ékszerész stb. stb. Egyik úgyis nagyon megfog tetszeni! Járd be a világot ;) Én is azt foogm csinálni amikor vége ennek a suli dolognak. A más ország nem rossz ötlet. Én is benne lennék :)
2013. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen Hollandia, vagy Belgium felé indulnék el. Keress egy számodra megfizethető belga vagy holland egyetemet, egy neked tetsző szakot, és vágj bele.
2013. nov. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ironikus, de az, akinek 19 évesen 2 nyelvvizsgája van, jó tanuló, semmi elképzelése nincs a jövőt illetően. Aki átlagos tanuló, az emg általában tele van elképzelésekkel, tervekkel, reményekkel.


Ne legyél kétségbe esve, csupán gondold végig, hogy mit szeretnél csinálni? Vagy ha nincs olyan, akkor mi az, ami érdekel? A leírtak alapján (ami mondjuk édeskevés ahhoz, hogy megtudjuk, hogy milyen vagy) hozzád valamilyen humán/bölcsész szak illene. Nyelvtanár, tolmács, stb.

Kétségbe meg ne ess, van még 3 hónapod a döntésre. :)

2013. nov. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tolmács és újságíró volt a két legszimpatikusabb, de mára már abban sem vagyok biztos...
2013. nov. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!