Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » I-re végződő fiú nevek?

I-re végződő fiú nevek?

Figyelt kérdés

2013. nov. 1. 21:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
akinek írtam h beceneveket írt azt a hozzászólást már a moderátorok eltávolították. a mostani első hozzászólónak zöld pacsit nyomtam :)
2013. nov. 3. 19:44
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

Háát, kigyűjtöttem neked az MTA által elfogadott I-végű összes férfinevet az adatbázisból - én ezek közül egyiket se adnám a gyerekemnek: (azért ne öld meg a rossz hír hozóját... :) )


Ali, Béni, Deli, Dimitri, Enki, Hari, Harri, Jeremi, Levedi, Lévi, Mattenai, Nimái, Nitái, Olavi, Omri, Roni


Érdekes, hogy régi, ősi magyar keresztneveket nem engednek bejegyeztetni, de ilyen elfuserálmányok meg csont nélkül bekerülhettek a hivatalos listába. És ez a Magyar Tudományos Akadémia elfogadott listája...

2013. nov. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Előzőnek: De,régi ősmagyar neveket sztem engednek!!:) Ne aggódj!!:) Konkrétan mire gondolsz?:)
2013. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#12


Pont a Levedi névnek van magyar vonatkozása :)


"A Levedi egy ősmagyar eredetű férfinév. Levedi fejedelem az első név szerint is ismert magyar törzsfő. Jelentése: levő, lét. "


[link]

2013. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Kedves előző, az imént keresgéltem és több hasonló cikket olvastam:

[link]


Remélem, átmegy a link.

2013. nov. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Igen, a Deli, vagy ahogy írod a Levedi. Talán még a Lévi is (Levédiai származású) belefér, igaz nekem nem tetszik a hangzásuk.

De hogy a többi mit keres egy országos adatbázisban, azt tényleg nem értem.

2013. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 evelin9876 válasza:
46%
Cristi <3
2013. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
46%
IMRE. De a vezeték névhez a csengő is jól cseng.
2013. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 luigi222 válasza:
Luigi
2013. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ha Egressy Bénire gondolok, akkor minden tiszteletem az övé. De ha a Frédi és Béni párosra gondolok, akkor bizony mosolyra fakadok.

És a gyermeked korosztálya a Szózat megzenésítőjére, vagy a kőkorszaki szakira fog gondolni?


Mennyire fontos az, hogy esetleg egy lüke hangzású, de i-re végződő neve legyen a gyermekednek, akit esetleg csúfolnak is a társai a neve miatt (a gyerekek kegyetlenek tudnak lenni egymással) vagy legyen egy nem i-re végződő, de mégis szép neve a kis srácnak. Mondjuk Benjámin. (Egressy Béni eredeti neve Galambos Benjámin.)

2013. nov. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!