Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány embert visel el még a föld?

Hány embert visel el még a föld?

Figyelt kérdés

2013. szept. 2. 11:42
1 2
 1/12 Hurkabajusz válasza:
0%
Nagyon sokat!
2013. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy 11 milliárd az, amit a technika és a gazdaság jelenlegi helyzete képes eltartani. Utána meglátjuk mi lesz.
2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Már most sem fenttarthartható a létezésünk és még 3 milliárd extra ember lesz itt 2050-re.


Aug. 20-án volt a Fenntarthatósági Világnap, onnantól az év végéig az emberiség által felhasznált erőforrások nem termelődnek újra. Jelenleg a népesség 1,5 földnyi erőforrást él fel, az EU-t, USA-t vizsgálva csak ez a szám 3 fölötti.


Biztos vagyok benne, hogy még az életünkben durva változásokat tapasztalunk emiatt, idős korunkra garantálom, hogy a hús (főleg a négylábúaké) fogyasztása olyan luxus lesz, mint most a pezsgő és kaviár. 1kg marhahús erőforrás- és vízigényéből 130kg gabonát lehetne termelni, idővel ezt nem fogjuk tudni ignorálni.

2013. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Egyenlőre még beleférünk a limitbe, olyan nagy különbség nincs a születés és halálozás közt így nagyjából kiegyensúlyozott az eberek száma. Persze akkor lesz érdekes ha kimerülnek a föld készletei. Na akkor ez a szám is ami jelenleg van túl sok lesz.
2013. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

A hús már 10-15 éven belül nem lesz megengedhető az átlagember számára.


Amúgy nagyon sok embert el tud még viselni a föld, csak nem mindegy, hogy egyszerre mennyit. ;)

2013. szept. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Egyenlőre még beleférünk a limitbe, olyan nagy különbség nincs a születés és halálozás közt így nagyjából kiegyensúlyozott az eberek száma. Persze akkor lesz érdekes ha kimerülnek a föld készletei. Na akkor ez a szám is ami jelenleg van túl sok lesz."


Ezeket honnan veszed? Szerintem eléggé félre vagy tájékoztatva. A népesség mai is nagy ütemben növekszik.

2013. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
hát köccsebb lenne ha sziria elintézné az usát
2013. szept. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
ha sokan leszünk majd jönnek a Reptoidok és elviszik a cigányokat!
2013. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én meg azt hallom hogy a mai fiatalok nem nagyon vállalnak gyereket max 30-40 éves korukban akkor is max 1-2-őt... és hogy nagyobb a halálozási arány mint a születési! (persze kivétel egyes népcsoportok)
2013. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"én meg azt hallom hogy a mai fiatalok nem nagyon vállalnak gyereket max 30-40 éves korukban akkor is max 1-2-őt... és hogy nagyobb a halálozási arány mint a születési! (persze kivétel egyes népcsoportok)"


Akkor nagyon-nagyon nagy tévedésben vagy. Sok család mire a szülők 30-40 évesek, már 10 szülésen is túl van. Rengeteg családban van nagy szaporulat. A mai népesség és népességfogyás figyelembe vétele mellett már az is soknak számít, ha egy családban 3 gyerek van. Hiszen, az nettó már népszaporulatot jelent, legalább tizedes nagyságrendben, ami ekkora számok mellett iszonyatosan sok embert jelent - néhány év alatt annyi emberrel nő a föld népessége, mint amekkora a teljes népesség volt mondjuk 200 évvel ezelőtt.

2013. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!