A magas IQ is megnehezíti az ember életét?
Nekem az a tapasztalatom, hogy igen (ezt nem dicsekvésnek szánom). Így nehezebb beilleszkedni egy társaságba, mert például jobban hagyatkozunk a racionalitásra, mint az érzelmekre, és ezt megsínylik az emberi kapcsolatok, vagy rengeteg dolog, amiért az átlagember oda van, az a számunkra közömbös (ilyen telefon-olyan autó). Viszont kevésbé találunk az igényeinknek megfelelő szintű dolgot, amivel a szabadidőben ki tudnánk kapcsolódni.
Úgy vélem, hogy az ember által létrehozott világ nagyjából a 100-as IQ köré épül, mert a többségnek akar megfelelni. Más is így látja ezt?
Én meg nem értek egyet a toleranciás válasszal. Szerintem aki intelligens, az nem tud olyan kommersz dolgokért lelkesedni, amiért a többség általában igen. Egy extrém példa, amikor arról van szó, hogy ki hány sört ivott meg tegnap. Olyankor ki tudnék szaladni a világból. Vagy az autó és telefon példáknál maradva, láthatjuk bennük a fejlődést és néha izgalmasnak is találhatjuk, de egyúttal látjuk a hiányosságait és a kompromisszumokat is bennük, ezért nem tudunk lelkesedni.
A mensa tag válaszával részben egyetértek abból a szempontból, hogy társaságfüggő a dolog. Nem is azt mondtam, hogy ne lehetne jót beszélgetni egy 100-as emberrel, vagy ne lehetne jobb társaság, mint egy 150-es, hanem azt, hogy a világban létrehozott dolgok nagy része nem elégíti ki egy intelligens személy igényeit. Nem is arra céloztam, hogy nem tudna egy intelligens ember infantilis lenni, másról beszélek. Vegyük a bulvárt például. Lehet, hogy széles az érdeklődési köröd, de 99%-ban biztos vagyok benne, hogy még nem vettél soha egy Blikket sem, valamint nem nézed a legnépszerűbb TV műsorokat sem (sorozatok, Hajdú Péter, és egyebek).
Ha valóban olyan magas lenne az IQ-d, akkor ezt a kérdést nem írtad volna ki ebben a formában.
Az intelligencia pont egy nagyfokú alkalmazkodási képességet jelent, és megkönnyíti az emberekkel való bánást.
Az már más kérdés, hogy barátnak kit választasz. Az alacsonyabb IQ-val rendelkező embereknek is vannak jó tulajdonságaik, csak meg kell ismerni őket.
A racionalitást és az érzelmeket nem kell szembeállítani egymással. Ha megsínyli az emberi kapcsolataidat, akkor az nem racionalitás, hanem inkább számítás.
Nekem átlagos az IQ-m, viszont nekem sem téma az, hogy ki hány sört ivott tegnap. Sőt én sem vettem soha egy Blikket sem, és Hajdú Pétert és társait sem nézem.
A telefonos és egyéb technikai újdonságok sem kötnek le, persze megnézem, akár még tetszik is, de lelkesedni nem tudok. Ez mind nem IQ kérdése, ilyen a természetem, és ezek szerint a tiéd is.
Az, hoyg magas az IQ-d, vagy bármilyen szempontból kisbbségbe tartozol, azt teszi, hogy mások az észleleteid és így más a világképed is. EZ az, ami megnehezíti az életed, nem konkrétan a magas IQ. a magas IQ-ság gyakran együtt járhat valamiylen fogyatékossággal más képességekben, az is megnehezítheti.
De az egyáltalán nem törvényszerű, hogy az érzelmi intelligenciás, szociális készségeid HÁTRÁNYÁRA erős az IQ! Szóval amit a első sorban írtál, avval nem értek egyet.
A www.agartha.hu oldalon nézz körül egyébként!:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!