Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szégyellem magam. Volt már...

Szégyellem magam. Volt már veled is olyan, hogy megsajnáltad azt az embert, aki nagyon szemét volt veled?

Figyelt kérdés

Egyik munkatársam nagyon lekezelően, arrogánsan, bunkón viselkedett velem. Egyszer csak betelt nálam a pohár és úgy leosztottam mindenki előtt, hogy elbőgte magát.


Nem sokkal az eset után megtudtam, hogy az illetőnek súlyos szívproblémái vannak és iszonyú gyerekkora volt, ami miatt nem is csoda, hogy ilyen emberré vált.

Hirtelen már nem az idegesítő szemétládát láttam benne, hanem egy sarokba szorított gyermeket, aki az arrogancia maszkjával akar nagynak tűnni.


Jogosan szégyellem magam?



2013. júl. 2. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért mert rossz gyerekkora volt nem azt jelenti hogy mással is egy f**znak kell lenni.
2013. júl. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg jogosan is,meg nem is.
2013. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos szégyen ez? Inkább részvét, vagy sajnálkozás, amiért nem tudtad, hogy fájdalmat okozol neki a jogos önvédelmeddel. Nyugodtan engedd ezt meg Magadnak, hogy sajnálkozzál ezen.
2013. júl. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért ő is változtathatna, mert nem büntethető az egész világ azért, mert neki iszonyú gyerekkor jutott.

De én is sajnálnám.

2013. júl. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérj tőle bocsánatot, hogy kiosztottad, és akkor rendben lesztek.
2013. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz gyerekkorom volt, hol az egyik szülőmmel éltem hol a másikkal, szegények is voltunk stb mégsem lettem bunkó tajparaszt. Azok akik erre fogják azt, hogy milyen emberek lettek felnőtt korukban, azok nagyon gyenge jellemek. Hidd el, ne érezd magad szarul emiatt...
2013. júl. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kettő nem zárja ki egymást. Kiosztottad, mert véget kellett vetned valahogy a szemétkedéseinek - tök jogos! Együttéreztél vele, amikor megláttad a sebezhető, emberi arcát is, mert empatikus vagy, nem egy érzéketlen ősember - ez is tök jogos (jó)! :) Szégyellned semmiképp nem kell magad, szerintem mondd el neki, hogy ezért és ezért osztottad ki, nem akartál neki rosszat, csak hát neked is rosszul esett, ahogy ő bánt veled, és ez ellen akartál tenni valamit.
2013. júl. 3. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát, akkor valószínű Te kb 5 perc alatt helyrehoztad nála azt, amit a szüleinek nem sikerült tízen x év alatt.

Akkor jogosan szégyellheted magad, ha nem volt arányban a leosztásod az ő bántásával. De ezt csak több kívülálló tudná eldönteni.

2013. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem attól, mert rossz gyerekkora volt, még nem kéne másokkal szemétkednie. Nem érdemes szégyellni magad, hidd el, ritka az igazán rendes ember és ha elkezded sajnálni, csak visszaél vele és ellened fordítja. Tapasztalat.
2013. júl. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne szégyelld. Mindenkinek vannak gondjai, senkinek nem fenékig tejfel az élete. Gondolom nem tartottak az ő fejéhez se pisztolyt, amikor téged sértegetett, vagy bántott. Az meg, hogy leosztottad szintén megérdemelte, talán csak neki van joga bunkózni? Néha visszanyal a fagyi. Legalább már tudja, hogy viselkedjen veled.
2013. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!